Farklı Mamaya Nasıl Alıştırırım?

Slakaraoglu

Normalde tavuklu proplan yiyordu. Bittiği için en yakın yerden purina one tavuklu aldım ama gidip gidip koklayıp yemedi. Ne yapsam alışır nasıl yedirebilirim boşa gitmesin mama

3 CEVAP

Bulutthecat

Öncekinden azar azar karıştırarak geçin yeni mamaya hiç kalmadıysa açıkta satılanlardan az alabilirsiniz

NorthNight

Bir iki hafta (en az) ikisini karıştırarak mama geçişi yapmalısınız. Hem sindirim sorunu yaşamaması için hemde yeni mamaya alışabilmesi için (tat aroma vs olarak)
Ani bir geçiş olduğu için muhtemelen iyice acıkıp mecbur yemek zorunda kalana kadar biraz burun kıvıracaktır.

simbakedi

purina one proplan yanında baya kötü kalıyor. eğer imkanınız varsa proplan söyleyin yine, somonlusunu belki aroma değişikliği olsun diye. o sırada da yaş mamayla karıstırıp vermeyi deneyebilirsiniz belki yer