Kedim Hastanede Aşı Olurken Dışkısını Yaptı

Merhaba kedimi hastalığından dolayı bir kaç gündür hastaneye götürüyorum.Hiç sevmediğini biliyorum çok agresif ve hırçın oluyor 3 4 kişi anca tutuyor fakat bu sefer hiç beklemediğim görmediğim bir şey yaptı. Çok üzüldüm. Tutarlarken bir anda dışkısı su gibi her yere döküldü sıçradı zor tuttular her yer dışkı oldu. Kediminde her yeri dışkı oldu kendisi de temizleyemiyor boyunluk olduğu için :( nasıl temizleyebilirim bilmiyorum ? Önerisi olan var mı? Islak bezle sileyim dedim evdeyiz şuan fakat beni de yanında istemediğini belli etti uzaklaştım yanından şimdi.

5 CEVAP

inferi0r

Geçmiş olsun, benim kedilerimden biri de böyle ne yazık ki, sevmiyor veteriner.
Biraz sakinleşince temizlemeyi deneyebilirsiniz. O şekilde durması kötü malum.

Ben böyle durumlarda papatya çayıyla siliyorum antiseptik diye. Çayı önceden demleyip ılıyınca pamuk yardımıyla siliyorum.

Bir de dr.animal ya da onun gibi bi isim, bütün veterinerlerde oluyor hemen hemen, o da epey iş görüyor

Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim

Yesilyesil9

Benim kedim de veterinerden nefret ediyor tuvaletini bıraktığı da oldu. El mecbur götürüyoruz. Hasta derken neyi var? Kendini yalaması için biraz çıkartamaz mısınız? Kedi ıslak mendilleri oluyor onlardan da deneyebilirsiniz

Yesilyesil9

Hiç bir şey yoksa temiz bir bezi ıslatarak kullanın kabasını alsanız en azından iyi olur kuruyunca daha kötü oluyor çünkü

NorthNight

Stres durumunda anal kaslar gevşeyebiliyor. Muhtemelen bu yüzdendir.
Islak bezle silebilirsiniz. Çok fazla ıslatmadan kabasını almaya çalışın, elinizde varsa dr animal benzeri bir solüsyonlada silerek dezenfekte edebilirsiniz.
Dışkı kokusunu alıp yakalıkla yalayamaması onu iyice strese sokabilir, çok bunaltmadan temizlemeyi deneyin.