Yemek Yiyemiyor

uzselim

Sokak kedisi mama yemeye çalışırken birden bağırıyor öyle bir çığlık ki sanki acı çekiyor acil yardım gerekli ne yapabilirim

10 CEVAP

aslihan_e

Dişleri ağrıyordur, bir şey batmış kemik falan kalmış da olabilir. Yabani mi? Kendinize alıştırılamayacak durumda mı? Kesin ağız iltihabı, diş çürüğü olsa antibiyotik verirdiniz. Şimdilik tavuk suyu gibi sıvı şeyler vermeye çalışın

Nadenge

Diş sorunu olduğunu düşünüyorum. Ağzı iltihaplı kediler yemek yerken acı çeker. İmkanınız varsa ona yapacağız en güzel iyilik veterinere götürmek olacaktır. Dişleri muhtemelen çekilir ve hayvancağız da rahatlar. Bu diş sorunları o kadar önemli ki hayvanın ağzının erimesine dahi neden oluyor.

uzselim

Kendime dün alıştırdım ne yapabilirim eve aldım durmadı çok da şey değil evcil

aslihan_e

Ağzını açıp bakamız mısınız damağa dişe geçmiş bir şey var mı diye izin vermez mi ki, büyük ihtimal dişi çürümüştür ama yavruysa diş değişim zamanı da olabilir

uzselim

Veterinere götürdüm teşekkür ederim... Diş çürümesi olmuş, iltihap da var temizliği yapıldı antibiyotik ve ağrı kesici vuruldu...

Yesilyesil9

Yemeden mi bağırıyor yerken mi?

Ozzey

Merhaba
Agzinda dilinde yara olabilir.
Dis dusuruyor olabilir. Curuk o kadar yara yapmaz. Ama benim tahminim dilinde yara vardir. Sogukta bagisikliklari dusuyor ve hastaliklar nuksediyor ne yazik ki.

AsumanAtilgan

Merhaba
Geçmiş olsun
Acilen veterinere götürün

emreovec

Ofisteki kedimizde aynı hastalıktan müzdarip, adını söyledi veteriner ama latince ve kolay değil aklımda kalmadı. Viral bir rahatsızlık. Kedinin bağışıklığı düştüğünde ortaya çıkıyor. Tedavisi de yok. Bizim ki düzenli 2 3 ayda bir kortizonlu ağrı kesici iğne oluyor. İğne olunca geçiyor ama 2 3 aya yeniden ortaya çıkıyor. Umarım onunla aynı hastalık değildir. Çok zor bir hastalık.

uzselim

Benim yapabileceğim başka ne olabilir