Advance Mama Kötü Mü?

yumak_bey

Kedim 1 yaşında erkek ve scotish, Advance kısır mama kullanıyoruz ama o kadar çok kötülüyorlar ki internette dayım veteriner onun tavsiyesiyle 1 yıldır bunu kullanıyoruz sizce değiştirmeli miyim değiştirmeliysem de hangi mamayı almalıyım ve fiyatı da azıcık pahalı, 1.5 kg 180 olacak şekilde en fazla mama önerebilir misiniz? Kabızlık ve tüy dökümü yapmayan önerirseniz sevinirim ❤️ İçeriği de sağlıklı ve balıklı olsun istiyorum ama bulamadım :(

12 CEVAP

NorthNight

Detaylı içeriğine hakim değilim ama aklımda Proplan benzeri bir mama olarak kalmış advance. Kötü kesinlikle değiştirilmeli denecek bir mama değil fakat 1 yıldır kullanıyormuşsunuz zaten rotasyonlu olarak değişim yapmanın daha iyi olacağını düşünenlerdenim ben, o yüzden değiştirebilirsiniz. Exclusion, Sanabelle, Bozita bakabilirsiniz aklıma ilk gelenler bunlar (fiyat açısından) güncel durumları kontrol etmedim açıkcası. Çoğu kişi eleştirsede ben kullanıp memnun kaldığım için royal canin de önerebilirim.

emre3101

İçerik güzele benziyor ve kisirlastirilmis kediler için balıklı mama ben yavru kedi maması olanını kullanıyorum ve çok memnunum kedilerim iştahla yiyor ve tüyleri yumuşacık oldu bir sorun yaşamadım bunu araştırın derim

izmirle

Kedinize iyi geliyorsa kim ne derse desin kulak asmayın herkesin övdüğü tahılsız bir mama olan orijen kullandım kedilerimde yumak yumak tüy dökümü o yaptı o kadarki yastık dolduracak kıvama geldi baktım olacak gibi değil değiştirdim mamayı hills aldım tüy dökülmesi inanılmaz bir şekilde azaldı ve tüyleri dahada güzelleşti keyifleri yerinde.

yumak_bey

exclusion ve sanabelle advance'e göre aşırı pahalı :(

emre3101

Kurutulmuş Ve Taze Somon Ve Deniz Balığı (%30)
Kahve Rengi Pirinç
Bezelye
Nohut
Patates
Rafin Tavuk Yağı
Hamsi Unu
Bira Mayası
Hidrolize Tavuk Ciğeri
Hamsi Yağı
Nükleotit Maya Proteini
Mineraller
Prebiotik Manan Oligo Sakkaritler
Deniz Yosunu
Avize Ağacı Özütü
Zerdeçal Kökü Tozu
Kabak
Havuç
Nar
Kinoa
Yucca
Pisilyum

NorthNight

Exclusion ve sanabelle nin 300-500 grlık paketleri var önce onu alıp deneyebilirsiniz. Sonra 12 kg luk paket alırsınız eğer memnun kalırsanız, o şekilde daha uyguna geliyor. Exclusion a şimdi baktım mesela 12 kg ton balıklıda kg su 65₺ civarında. Bence içeriğine göre gayet iyi bi fiyat.

AsumanAtilgan

Tahılsız mama kullanın

Palyaco

Glutenli hiçbir mamayi tavsiye etmiyorum

yumak_bey

@palyaco çok kısa ve açıklamasız cevaplar yazıyorsunuz ayrıca glutensiz olanlar çok az ve pahalı Pro Plan almaktan iyidir bence Por Plan tamamen un dolu?

yumak_bey

@emre3101 evet çok kötü değil balıklı almaya çalışacağım tüyleri de dökmesi harika olacak..

yumak_bey

tabiki çok iyi fiyatı fazla alınca ayrı ayrı 12 alımına göre çok daha uygun fakat biz tekte o kadar para veremeyiz maalesef 🥲

yumak_bey

haklısınız gerçekten öyle düşünüyorum ne arasam istediğim gibi değil olsa bile ben karşılayamam öğrenciyim