Dış Parazit Damlası Mı Pire Tarağı Mı

bobby34

merhaba kedim pirelenmiş bunun için veterinerden dış parazit ilacı alıp uygulasam daha mı etkili olur yoksa pire tarağı ile temizlemeye çalışsam mı

7 CEVAP

emreovec

Dış parazit ilacı kesinlikle. Tarak bir şeye yaramaz. Geçici bir rahatlama yaratır sadece.

Pikapru

Merhaba dış parazit damlası bir günde tüm pireleri öldürüyor. Veterinerden alın ama mutlaka pet-shoplarda vs olanlar güvenilir olmuyor. Onu uygulayıp eğer üzerinde sirkesi, yumurtası vs kaldıysa da pire tarağıyla geçerseniz daha garanti olur

Warriorsans

Pire tarağı da tüm pirelerden ve yumurtalarından güzelce arındırabiliyor. Artık sadece pireler için dış parazit ilacı uygulamak istemediğim için yerine pire tarağı kullanıyorum sadece. Aylardır pire görmedim şansın üzerinde, jelibonda da ilk geldiğinde vardı daha sonra hiç olmadı. Yapılması gereken pireleri varsa günde 3 kez 1 hafta boyunca taramak olur bu şekilde tüm pirelerden kurtulabilirsiniz. Sonrasında da ara ara tararsanız tekrar pirelenirse çoğalmadan yakalamış olursunuz

Warriorsans

T r e n d y o l dan kısa tüylü kediler için olan 8 tl lik bir tarak almıştım 6 ay kadardır kullanıyorum çok memnun kaldım. Hiç öyle pahalı bir şey almaya gerek yokmuş. Kediniz uzun tüylüyse uzun tüylüler için olanını tercih edersiniz tabi. Mavi minik bir tarak

Warriorsans

Pire tarağıyla tararken dikkat etmeniz gereken en önemli şey pirelerin zıplayıp kaçmasını önlemek. Bunun için yanınızda bir su bulundurabilirsiniz yada pire tarağa geldiğinde hemen peçeteyle yakalayıp çıtlatarak öldürmeniz gerekiyor. Elden kolay kaçıyorlar peçete ile baya kolaylaşıyor iş.

bobby34

@Warriorsans teşekkürler hangi pire tarağını önerirsiniz peki işe yarayan güzel bir pire tarağı varsa alayım hemen

bobby34

teşekkür ederimm 💕