Bölgesel Tüy Dökülmesi

smetbas

Merhabalar, resimde görüldüğü üzere bölgesel tüy dökülmesi var. Mamadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bulunduğum bölgedeki veterinere götürdüm ancak veteriner mamayla alakalı olmadığını kızgınlık zamanı olduğunu ve bundan dolayı stresten kaynaklı olmuş olabileceğini söyledi. Ancak kedim henüz herhangi bir kızgınlık belirtisi göstermedi. Konuyla alakalı bilgi sahibi varsa yardımcı olabilir mi

5 CEVAP

emreovec

Stres kesinlikle. Stresin çözümünü bulmalısınız. Örnek vereyim amcamın kedisinin de tüyleri bölgesel dökülüyordu. Aylarca döküldü. Veteriner artık çıkmaz dedi. Yanına bir kedi aldılar. Tüyleri düzeldi.

smetbas

İşten geldiğimde sürekli olarak ilgileniyorum.oyun oynuyoruz birlikte uyuyoruz başka ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Stres sorunu için macunlardan versem faydalı olur mu yada bu macunu ne sıklıkla vermem gerekir. 2. Kedi almak gibi durumum yok şu an ne yazık ki maddiyattan kaynaklı değil 2. Kediyi alamayışımın sebebi

Sezgek

Bence iyi gözlemleyin mantar başlangıcı da olabilir tüy dökülmesi olan yerde kızarıklık olursa mantardan şüphelenin derim ayrıca bitkin çinko e vitamin d vitamini içeren takviyeler deri ve tüy sağlığı için çok iyi öneririm bence mutlaka kullanın

smetbas

Kızarıklık yada başka belirti yok en azından şimdilik. Biotin çinko takviyesini günlük olarak maması içerisine koyup yapmaktayım. Tüyleri yumuşacık parlıyor ama bölgesel dökülme olması can sıkıcı bir durum

yumak_bey

  1. kedi almak daha da strese sokacaktır hiçbir veteriner önermez zaten