Proplan Mama

sudedagidir

Kedim 3 yaşında 6.2 kilo. Proplan mama alıyorum. Kısırlaştırdıktan sonra hızlı kilo almıştı. Günlük 40 gram veriyorum. Mama değişimi konusunda çok kararsızım. Bu güne kadar sağlık sıkıntısı yaşamadık. Tüyleride iyi durumda. Aynı fiyat aralığında önerebileceğiniz mama var mı?

8 CEVAP

Bozita geyikli tahilsiz veya exclusion dönüşümlü kullanabilirsiniz

Sezgek

Merhaba bende proplan kullanıyordum ama içeriğinin çok zararlı olduğunu öğrendim ne yazık ki proplan çok yağlanma yapıyor bu arada ben brit care hypoallergice geçtim ama biraz daha pahalı proplan fiyatlılarında exclusion var burda kullanıp memnun olan çok var ben brit care den memnunum

sudedagidir

Brit care ishal yapabiliyor diye duymuştum. Sıkıntı oldu mu sizde

edmrcglu

bence her mama hee kediye yaramaz bu zamana kadar sıkıntı yaratmadıysa karıştırarak ya da rotasyonlu halde daha kaliteli bir mama kullanabilirsiniz bozita güzeldi bir kere kullanmış olsam bile yediler hemen 👍

Sezgek

Evet alırken bende çok şüpheliydim ama geçişi çok yavaş yapıyorum. %20 ile başladım yüzde %40 yeni çıktım aonra %60 %80 şeklinde devam edeceğim biz de şu anda hiç bir sıkıntı yok sanırım ishal sorunun en önemli nedenlerinden biri tahılsız mamaya hızlı geçiş bence hızlı geçmezsek sıkıntı olmayacak diye dülğnğtorum

edmrcglu

bozita tahılsız olunca tamamen daha sağlıklı elbette diyemeyiz ancak daha sağlıklı doyurucu diyebiliriz eti iyi kurutulmuş yumurta iyi bende proplan kullanıyorum ama açıkça söylemeliyim ki içinse tahıllarla proteini böyle şişiriyorlar 😕 ben de arada bozita alarak bozita proplan devam etmeyi düşünüyorum içeriğini sevdim çünkü bozitanın kedilerim de yedi

sudedagidir

Bozita protein oranı %33 yağ %14 Proplan göre proteini düşük, yağı yüksek. Kıyaslama açısından doğru mu bu şekilde bilemedim

sudedagidir

Evet o şekilde kontrollü olabilir :) teşekkür ederim