Arkadaşlar 4 Gün Önce Kedime İç Dış Parazit Yaptırdım Bugün Yıkayabilir Miyim

hasannn61

Arkadaşlar 4 gün önce kedime iç dış parazit yaptırdım bugün yıkayabilir miyim

8 CEVAP

meov

kediler yıkanmaz

cerenkybs

bence en azından bir hafta geçsin

martuyl

Bana en az 7 gün silmeyin demişti veteriner.

Salihaylmz

Kediler çamura girmedikçe berbat halde olmadıkça yıkanmaz
Dış parazitten sonra hiç yıkanmaz ensesinde ilaç var bütün vücuda yayılıyor sonuçta

hasannn61

Kedilerin yıkanıp yıkanmayacağını sormadım. Kedimi aşıdan kaç gün sonra yıkayabilirim diye sordum.

oykuyildiz

Aşıdan 3 gün sonra yıkanabilir

Seneca

Ben de sormuştum veterinerimize. Aşıdan sonra yıkamamak gerekiyormuş, o ya da şu gün diye bir şey dememişti. Bence 10 gün bekleyin. Yıkayınca dış parazit aşısının deride oluşturduğu koruma gidiyor. Aşı çöp oluyor.

TekirKediMia

Bana da veteriner 7 gün boyunca silinmemesini söylemişti.