Kedim Tuvaletinde Yatıyor Sürekli

Raikage

Selamlar

3 aylık british bir kedim var, son 3-5 gündür kumuna girip orda yatmaya başladı. ordan çıkınca da kaka kokuyor sonra her tarafı.
bende ilk başlarda zorla çıkardım, içerdeyken kızdım ama yok bi etkisi olmadı. Şuan yine girdi yattı kuma, ben diğer odaya geçsem gelecek ama peşimden.

Bi rahatsızlığıda yok, aşı yaptırmaya gittikçe genel kontrolde yapıyorlar zaten. Kuma gidip yattıkca acayip geriyor beni, bırakayım kendi haline diyorum da aklım orda kalıyor bu seferde.

6 CEVAP

Salihaylmz

Kendini ozguvensiz hissediyor
Korkuyor
Tuvalet yerini değiştirmeli tuvaleti kapalı tuvalet ise üstünü açmalısınız
Evde ona ait aktivite ve eşyalar almalısınız (tırmanma kulesi olta catnipli oyuncaklar, cam yatağı vs)
Zorla çıkarmak yerine ödül maması oyunla çıkarmayı denemelisiniz

Salihaylmz

Kedi tuvaletine yatması çok büyük özgüven eksikliğinden korkudan

meov

benim british'te 3 aylıkken aynı hareketi yapmıştı. ama kumda uyumuyordu, sağını solunu sürüyordu kuma, biraz orada oturup takılıp geri çıkıyordu. biz o öyle yapınca kafasını dağıtıp oyun oynatıyorduk ve salonda başka yere yatırıyorduk. sonra unuttu, bir daha yapmadı.

Raikage

kediye bi karton ayarladım, onun içine girip yatmaya başladı şimdide. kendine kapalı bir alan mı arıyordu acaba. bakalım ilerki günlerde napacak

Lokumcukk

Kendine kapalı güvenli bir alan arıyorsa tuvaleti de kapalı tuvaletse o yüzden yatıyor olabilir Kedi evi alabilirsiniz

aslihan_e

Strese girmiş belli ki, özellikle veterinere gitmesi strese sokmuştur.