Kedinizin Böbrekleri Ultrasonla Muayene Edilmeden Önce

Anonymus985465

Anket

evet
(1 oy)
hayır
(2 oy)
Toplam (3 oy)

Kedim muayeneden önce traşlandı

2 CEVAP

Anonymus985465

Soru istediğim gibi yansımamış.
İlk götürdüğüm veteriner traşlamadan böbreklerine ve idrar yollarına ultrasonla baktı. Böbrek büyümüş ve kristallenme var dedi.
8 gün sonra başka bir veterinere götürdüm, 1. veterinerin teşhisini anlattım.
Veteriner bana, yalan söylüyormuşum gibi baktı. Traşsız ultrason olmaz, tüyler yanıltır dedi. Kedimi traş ettikten sonra kristalleşme değil kist olduğunu gösterdi.
Bu veyeriner daha deneyimli bir veterinerdi.
Zannedersem sorum şimdi daha anlaşılır oldu. Aynı zamanda bir uyarı niteliği de taşımakta.

Patikos

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizim kedimizde de böbrek yetmezliği var. Fakültede konuldu teşhisi, özel veterinerler bulamamıştı. Ultrason öncesi traşlanmadı.