Acil/Ketojenik Beslenme Hakkında Bilgi Lütfen

Anonymus985465

Kedimde böbrek büyümesi ve kist olduğu tesbit edildi. Renal mamayı, tavuk göğsünü yemiyor. Gittiğim ikinci veteriner ketojenik beslemeyi önerdi. Ancak barf/çiğ et beslemesi değil. Veterinerin jambon, salam, sosis önermesi beni çok şaşırttı.
Ancak bu tür beslenmede bol yağlı, az proteinli ve karbonhidratsız gıdalar sözkonusu.
Ağustos ayında 9 yaşındaki evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim.
Lütfen tecrübelerinizi paylaşır mısınız.
Teşekkürler

3 CEVAP

PaladinLucie

Bahsettiğin şarküteri ürünlerinde kediyi bırak sürekli yendiğinde insana bile zarar veren kimyasallar var. Veterinerin bu ürünlerde sodyum nitrit,sodyum sülfit olduğunu bilmiyor mu? Besinlerle alınan sodyum nitrit mide asidi ile tepkimeye girerek nitrik aside dönüşür. nitrik asit direkt kanser sebebidir.Böbrek ve bağırsaklarda ağır hasarlar verdiği gibi bütün probiyotik dengesini bozar.
Eğer böyle bir öneri yaptıysa o veterinerin kapısından bile geçmeyin.

izmirle

Veterinerin diplomasının sorgulanması gerekir.

Palyaco

Veterinerinizi değiştirin kedilerde böbrek viyo böbrek ürününü kullanin 2 şişe 30ml günlük verin 14 günün sonunda Kiss için viyo immune 2 kutu kullanın 28 gün 30ml