Antibiyotik Yutturma Önerileri

Jeffroshum

Sonunda 2 aydır kızgınlıkta olan kedimi veterinere götürdüm kanı temiz çıktı ama pyometrası varmış 6 gün antibiyotik tedavisi uygulayacağım fakat tövbe ağzını açmıyor cream mamalarla karıştırdım çok az yedi et suyuyla şırıngayla vermeye çalıştım hepsini püskürttü 2 kişi asla zaptedemiyoruz. Sürekli kaçıyor ve zaten bu 2 aylık yorucu süreçte kilo vermiş. Sürekli bizden kaçarken enerjisini boşa harcıyor. Yarın ödül mamasını 2 ye bölüm ortasını oyup malt-vitamin tarzı bir şeyle kapatıp vermeyi deneyeceğim bunun dışında önerileriniz lütfen

9 CEVAP

D-O

Ben kedimin sirtina gecip yere comeliyorum ve arka patilerini ve govdesini bacaklarimin arasina alip sikistiriyorum. Sonra elimle agzini acip hizlica atip agzini kapatip cenesini kapali tutarken seviyorum. Boylece yutmus oluyor. Hizli olmaniz ve kedinizi incitmeden tutmaniz lazim. Bu yontemle sorunsuz cok hap yutturdugum oldu. Kediniz cok hircin degilse ise yarayabilir. Hircinsa bir baskasinin havluyla tutup sizin de kafasını tutarak yaptirmaniz gerekebilir.
Su videoya bakin isterseniz
https://youtu.be/aWlpsTh6ddk

Pikapru

Sosis, sucuk, peynir vs seviyor mu ilacı yarıya bölüp öyle deneyebilirsiniz ben bizimkilere böyle veriyorum ya da yaş mamayla. Aslında yutturma tekniği de var ama bizimkilerde hiç denemedim YouTube'da bulabilirim size

Jeffroshum

Çok saolun 2 tane var biri bytril diğerini hatırlamıyorum 2 tablet bytrilin her birini 3 e bölüp her gün diğerini 5 e bölüp her parçasını sabah akşam vermem gerekiyor. Zaten baya küçük parçalar. Saldırgan bir kedi değil ama çok korkak kızgınlık sürecinin etkisi de büyük tabi elini hızlı şekilde salla korkar. havluyla almayı denedim tabi ben havlunun üstüne koymadım havluyla hayvanın üstüne yürürdüm resmen havluyla tutmayı tekrar deneyeceğim

Jeffroshum

Bi de şuan kızgınlık döneminden dolayı yemeyi sevdiği hiçbir şey yok diyebilirim. Her şeyi yemeden önce uzun uzun kokluyor.

Kediye hap şeklinde antibiyotik ve diğer ilaçları vermek için strese sokmayın hayvanınızı yani küçücük bir etin arasına yumuşak bir dokusu olan bir şeyin arasına koyarak verebilirsiniz bir de antibiyotik verdikten sonra mutlaka şırınga ile su içeriz kesinlikle su vermelisiniz yoksa böbreklerine zarar veriyor insanlar nasıl antibiyotik debos tüketiyorsa hayvanlarda su tüketmeli ama ilacın arkasına siz kendiniz şırınga ile benim vermeniz en doğrusu

Salihaylmz

Şırınga kesin çözüm
İki veya üç kişi kediyi tutarak biriniz agzini açıp şırıngayı sıkmalı ama gırtlağına kadar sıkın ağzında biriktirmeden yutsun

Pikapru

Şırıngada hızlı davranmamak gerekiyor ama dikkatli olmak lazım. Soluk borusuna kaçabilir

NorthNight

Kendinize de kedinizede süreci eziyet etmeyin. Veterinerinizle görüşüp antibiyotik enjeksiyon olarak tedavi planlamasını rica edin derim. Antibiyotik tedavisinde içtiği saat bile her gün düzenli olmalı dozaj uygun şekilde verilmeli, siz bu şekilde bunu sağlamakta zorlanırsınız. Bi şekilde yutsa bile ilaçtan alınan verim düşebilir.

Jeffroshum

Boxının içine çok zor sokuyorum. O yüzden hap verdi. Şimdi kısırlaştırma sonrası da anatibiyotik kullanması gerekecek 14 gün boyunca git-gel onun için de çok zor olur. Bütün de kendim deneyeceğim yapamazsam mecbur götüreceğim. Önlerinde hep mama olduğu için hiç aç olmuyorlar ve bellide aç olmadığı için hiçbir şey yiyesi gelmiyordur diye 7:30 gibi önlerinden mamalarını aldım 12 gibi yapmamanın taneleri içme sakladım onu vereceğim eğer bu şekilde verebilirsem öğle 12.00 akşam 22.00 gibi vereceğim.