Sokak Kedisini Sahiplenme

Dilan23

2 yıldırdır sokakta besledigim 2 yasindaki kedimi eve almak istiyorum sizce mantıklı mı ev ortamına alışabilir mi

11 CEVAP

aslihan_e

Benimkileri hep sokaktan sahiplendim, sorun şu ki dışarısı için çok ağlıyorlar. Bazen eziyet haline geldiği için acıyorum ama dışarda köpek araba hastalık zehir her türlü tehlike var onlar için. Bir gün hastalanırsa üzülecekseniz biran önce alın ve aşılarını yaptırın, sahiplenmeyecekseniz de aşılarını yaptırın sonra üzülürsünüz. Gençlik hastalığı kaparsa iyileşmesi %1 falan. İlk başta her yere tırmanıp evi yıkabilir, zamanla düzelir, eskisi kadar zorluk çıkarmaz

simbakedi

kisirlastirip soguk havalarda eve alin, alisirsa evde kalir. alismazsa da kisirlastigi icin kapinizdan ayrilmaz, gelmek istediginde gelir vs. arkadasim 8-10 yasinda kedi sahiplendi, sorun olmadi ama baska arkadasim 1 yasinda sahiplendi biraz zorluk yasadi

edmrcglu

ben de sokaktan sahiplendim 2 2.5 yaşındaydı 1 yılda eve kesin olarak alıştı şimdi prenses gibi dışarıyı hiç aramıyor bile kim üşüdüğü aç kaldığı yeri geri ister ki 😔 çok iyi bir şey yaparsınız sahiplenirseniz şimdiden mutluluklar

Warriorsans

2 dostumu da sokaktan sahiplendim birisi 5 aylıktı diğeri 1,5 yaşındaydı. İkisi de evde çok mutlular. Tabi kısırlaştırmanız çok önemli

huqi

Huq'u sahiplendiğimizde yaşını bile bilmiyorduk. Tüm dişlerini sokakta dökmüş sadece alt ve üstte iki dişi kalmış. Ablamın arkadaşının 1 aydır sokakta baktığı bir kediydi, kedi sahiplenmek isteyince Huq'u sahiplenmemizi istemişti üstelik huq muhtemelen bir gönüllü tarafından kısırlaştırılmış yani yaşının baya büyük olduğunu düşünüyoruz. Veterinerler dişlerini görünce direkt yaşlı diyor ama tabii ki kaç yaşında olduğunu hiçbir zaman bilemiycez.
Huq eve geldiğinde aşırı korkaktı ayağa kalktığımız an kaçıyordu, her zaman iştahlı olduğu için direkt yemek yemişti ama rkjsejejje
4 yıl oldu bi kere bile sokağı istemedi, camdan dışarıyı bile izlemiyor. Sıcaklığı aşırı seviyor sürekli kaloriferin üstünde.
Tamamen kedinin karakteriyle alakalı bence her yetişkin kedi böyle olucak değil dışarıyı da isteyebilir ama yavruyken sahiplendiğim Tomris de sürekli apartmana kaçıyor mesela evde sıkıldığını düşünüyorum.
Kedi kısır değilse kısırlaştırın ve evde 2 hafta bakın, belli olur zaten. Evi istemezse bile kısırlaştırmanız ona yapacağanız en büyük iyilik olur.

Ececimm

kapınıza gelip size miyavlıyor mu alın bir gün içeri bakalım napacak

Salihaylmz

Kısırlaştırmak şartı ile alın evinize
5 sene sokakta yaşayıp sonra ev kedisi olan bir sürü kedi var

Dilan23

Teşekkürler

edmrcglu

evet arkadaşların dediği gibi kısırlaştırın ama yoksa baş edemezsiniz

Superisi814

Selamlar,
Kedim var sokaktan elbette , bizimkiler alaylı söko ( sokak çocuğu ).Kendi kedim en zor olanı.Disari gir çık yapan cins.
Ama sadece sokakta yaşıyan var içeri giriyor her fırsatta.Kedimin kumunu kullanıyor, ben evde tutsam asla çıkmayacak..
Tedavi sürecinde eve aldığım 2 yaş ve üzeri kediler de sorun çıkartmadı.Biraz şans işi
Gerçekten seviyorsanız, işi şansa bırakmaz , ona da alışması için yardımcı olursunuz.
Ama lütfen arkadaşların belirttiği gibi, mümkünse aşılarını yaptırın
İki yaşında olduğu iicn tek doz da olsa karma onu ciddi koruyacaktır.

Palyaco

Kisirlastirirsaniz ev ortamına ve size daha düşkün olur