Kedim İshal

Nuurr1

Merhabalr. Kedim bugün halıya ishal yapmış. Hal ve hareketlerinde birşey yok. Mamasını yiyo suyunu içiyo. Önerebilceğiniz birşey varmı

12 CEVAP

Kedinin maması değiştirilip, onu huzursuz eden etkiler ortadan kaldırılmalıdır. Haşlanmış, yağsız tavuk, beyaz pirinç ve patates gibi gıdalar verilebilir. Vücut susuz kalacağı için bol su içirilmesi çok önemlidir. Pediatrik oral elektrolit çözeltiler kullanılabilir.

Nadenge

İç parazit kaynaklı da olabilir. En son ne zaman iç parazit uygulamasi yaptirdiniz?

betulbakioglu

haşlanmış tavuk verebilirsiniz ama 2,3 gun devam ederse direk veterinere

Salihaylmz

Tutamamış olabilir mamasını düzenli kontrol edin eğer ishal devam ederse iştahsızlık halsizlik olursa kliniğe götürün

Salihaylmz

Bir de şöyle bir şey var kakasinı halıya yaparken gördünüz mü poposunu halıya sürtüyorsa çok büyük sıkıntı

Nuurr1

Malesef görmedik yaparken evde değildik 😞 1 buçuk yaşında ve ilk kez böyle yaptı tuvaletini şaşırdım. Geçen gün 1 defada kustu onunla alakası olurmu bilmiyorum ama oyunlarına yemesine içmesine devam ediyor

Nrynrynry

İshal ihmale gelmeyecek bir durum, acilen bir kliniğe gidin.

Palyaco

Kullandınız mamayi yeni değişik verdiyseniz oda yapar veya ev yemeği verdiyseniz oda yapmış olabilir izleyin devamlı olursa veterinere goturun

gokhansultan

Normalde yeşil renk dışkı pankreasla ilişkilendiriliyor. Tabi başkaca nedenleri de olabilir tam emin değilim. Kakasını kontrol edin bir süre düzenli olarak. Yeşil kakanın devam etmesi veya halsizlik iştahsızlık olması durumunda ise hemen veteriner kliniğine gidin.

Nuurr1

Yalnız bitek dün yapmış öyle 1 kere halıya. bida yok ortalıkta ishal. Ne olmuşki ben anlamadım şaşırdım gerçekten. Hep n&d nin mamasını kullanıyor değişik bişeyde vermedik. Yağsız tavuk vereceğim teşekkür ederim

Nuurr1

Şimdi yaptı büyük tuvaletini ishal değil. Ama koyu yeşil rengi sanki hep koyu kahverengi gibi olurdu

Nuurr1

Tamamdır teşekkürler