Tüy Dökmesi Sorunu

Nrynrynry

Merhaba Arkadaşlar, kedim çok tüy döküyor. Önerebileceğiniz malt yada hap formunda gıda takviyesi var mı? Tüy sağlığı için alacağım ürününün içeriğindeki biotin oranımı önemli?

8 CEVAP

Sezgek

Merhaba evet tüt be deri sağlığında çinko biotin ve b d vitaminleri önemli ben tim çat multivitamin vitamin bir de çinko biotin tabletilerini kullanıyorum çok mennun kaldım hem yumuşacık tüyleri hem de mevsimsel dökülme başlamasına rağmen nerdeyse hiç dökülmüyor

Palyaco

Vest plus kitten malt ve vitamin taurinli ikiside cok iyi apex firması üretiyor biofeline firması ile ayni

Ececimm

veterinerinize söyleyin çinko+biotin vitamini vericek

Dilarawht

Düşük kalite mamalar malesef kedimin tüylerinin dökülmesine neden oldu. Basta belli olmuyor ama bir süre sonra tüyler dökülmeye başlıyor. veteriner tavsiyesi ile advence somonlu kedi mamasına başladık. 2 3 ay oldu tüyleri parladı ve dökülmesi azaldı

emre3101

Biofelin damla b plus bir şişe hemen hemen 1 ay gidiyor tek kediye ben 3 şişe kullandım şuan yüzde 90 oranında vayda sağladı çok memnunum kullanmaya devam edeceğim şuan her gün değil ama 3 güne bir kullanmaya devam tavsiye ederim

Gimlihanim

Bu isteğinizi veterinerinize danışın derim. Gereksiz yere takviye kullanılmasına karşıyım. Takviye kullanılması gerekiyorsa bile en etkili takviyeler yine veteriner kliniklerinde satılanlar oluyor. Şu ara zaten tüy dökmesi çok çok normal. Hepsi aynı durumda. Mevsim geçişlerinden kaynaklı arttı.

natasha_nk

Şuanda kedilerin hem kızgınlık hem tüy dökme donemi güzel bir tüy bakimi ile bunu en aşağılara çekebilirsiniz dönemseldir herhangi sağlık sorunu yoksa bende @gimlihanim dediklerine katılıyorum ek takviye böbrek ve karacigerleri Yorabilir kullandığınız yas mama yada multivitamin macunu varsa haftada 2 te çıkarabilirsiniz bağışıklığı güçlenip vitamin alacaktır çünkü yas mamada iyi bir markaysa çok iyi vitaminler oluyor onlar yeterli olacaktır ayrıca tüy sağlığı için malt yerine ben kedi otu kullanıyorum daha doğal hem kedi tüy yumağını önlüyor hemde tüylerini besliyor ek vitaminler kediler için yorucu olabiliyor ama veteriner onerirse başka tabi