Mama Renk Farkı

Willy-Wonka

Arkadaşlar normalde hep mavi reyon maskot pet ******** gibi satıcılardan Sanabelle kitten mama alıyorum fakat henüz bu ay tedarik edemedikleri için bambampet satıcından aldım. Eski mama daha koyu yeni mama daha açık renk. Üstteki yeni mama. Zaten ıslak ve yağlı bir kuru mama acaba eski mama hava aldıkça mı koyulaşmış yeni mama yeni açıldığı için mi böyle? Bir de bu hafta sonu kedimi kısırlaştıracağım şuan 2 kg mama var o bittikten sonra kısır kedi mamasına geçmem doğru olur mu? Yine sanabelle kısır kedi mamasından devam etmeyi düşünüyorum bu markadan memnunum

3 CEVAP

Betullsusam

Aralarında ki fark konusunda bir şey diyemiyorum diğer sorunuza yanıt vereceğim. Elinizde ki mama bitene kadar kısır mamaya geçmeseniz bir şey olmaz. Ama başlarda kısır mama ile beslenmesi daha hızlı toparlanmasını sağlıyor diye biliyorum. Yani bu konu hakkında herkes farklı farklı şey der. Kısır bi kediye normal mamadan verin sürekli bir şey olmaz ama başka bir kediye yaptığınız her değişim zarar olarak döner, sorun yaşarsınız. Yani bu biraz deneme yanılma yolu diyebiliriz. Bi kediye iyi gelen diğer kediye de iyi gelir diye bir şey yok. Ya da bir kediye zararı olan bir şey diğer kediye de zarar olacak değil belki o kedi daha sağlıklı olacaktır diğerinden. Yani bu biraz komplike bir konu aslına bakarsanız. Zararları şöyle bi dursun hiç zararı da olmayabilir sadece normal mamanın içeriğine dikkat etmeniz gerekir bir de kilo alımı konusuna. Normal mamalarda kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi mineral ve vitaminlerin oranını düşük tutuyorlar kısırlaştırılmış kedi ise bu vitamin ve minerallere iki kat daha ihtiyaç duyuyor. Bu konulara dikkat ederseniz normal mama kullanabilirsiniz. Ama kediniz erkekmiş erkek kedilerde bi tık daha sorunlu olabiliyor bu konu. İdrar kanalları tıkanıyor çeşitli sorunlar olabiliyor. Daha dikkat edilmesi lazım yani. Dikkat edildiği sürece yine bir şey olmaz. Dediğim gibi mamanın içeriği ve kilo alımı dikkat edilmesi gereken konular. Dikkat edildiği sürece bir şey olmaz.

betulbakioglu

royal caninse mama normal

edmrcglu

aralarında çok renk farkı varmış gibi geldi bana ya satıcıya mesaj atın bi isterseniz bu normal değil ben önceden de alıyorum diye firmaya da numarayı sorgulatın orijinal mi değil mi onlar daha iyi bakar sonra orijinal değilse şikayet edin kapansın böyle satıcılar