Kısır Mama Mı Normal Mama Mı?

Cerezler

Arkadaşlar merhaba, iki tane kedim var biri kısır biri kısır değil. Şuan 10 aylıklar, bu zamana kadar yavru mamasıyla besledim. 4 kg daha yavru mamaları var o da bitince artık yetişkin mamasına geçeceğim. Şimdi biri kısır biri olmadığı için kısır maması mı almalıyım normal yetişkin maması mı? İkisine ayrı verme şansım yok hep beraber yemek istiyorlar. Yardımcı olursanız sevinirim

3 CEVAP

Betullsusam

Mamanın içeriğine dikkat ettiğiniz sürece ve kısır kedinizin kilo alımına dikkat ettiğiniz sürece normal mama kullanabilirsiniz hiçbir şey olmaz. Erkek kedilerde bu konu daha sıkıntılı oluyor ama dişilerde pek sıkıntı olmuyor normal mama verince. Normal mamanın magnezyum, fosfor, kalsiyum gibi mineral ve vitaminleri kısır kedilere yeterli gelmiyor sadece o konuya dikkat edin. Ona göre bir mama seçimi yaparsınız. Kısır olmayan kediye kısır maması verilirse alması gereken vitaminleri yeterli seviyede alamadığından halsiz olur, metabolizması zayıf düşer ama kısır kediye normal kedi mamasının içeriğine dikkat ederek verirseniz bir şey olmaz.

Cerezler

Çook teşekkürler @Betullsusam 💞

Betullsusam

Rica ederim.