Kedime İnek Eti

betulbakioglu

Kedime yaş mama vermek yerine inek eti haşlasam bir sorun olur mu migdesi bagirsagi bozulur mu gastro mama kullaniyor

6 CEVAP

edmrcglu

dana eti değil mi sorun olmaz bence pişmiş et zaten güzel olur ama gastro yani sindirim sorunu var demek ki bir hekime sorsanız onun için daha iyi olur sanırım yanlış da yönlendirmek istemem

edmrcglu

benimkilerde öyle çiğ ete bitiyorlar pişirip veriyorum bakmıyorlar 😅 ama siz çiğ et vermeyin ishalmiş çünkü Royal canin sensible 33 iyi geliyor diyorlar ama küçük paket varsa alıp deneyin isterseniz

gece18

Biz ilerleyen kabızlık sikayetiyle gastro mamaya geçtik. Genelde kedim çok seçici değil her şeyi yer. Bize veterinerimiz yoğurt, kefir yumurta haşlanmış et türevleri verebilirsiniz demişti. Yaş mamayıda abartmamak şartıyla verebilirsiniz demişti.

Tabii her kedinin bünyesi farklı. Misal siz hangi şikayetle başvurdunuz? Herhangi bir mama mı dokundu? Neye alerjisi var? Dokunan ve sindirimine iyi gelmeyen nedir?

betulbakioglu

parvo virus hastaligi vardi sahiplendigimde gecti sonra ishal gecmedi ne kullandiysak rontgen cekildi bu mamaya gectik ve et pisirdim çiğken çok istedi agladi pisirip koydum onune asla bakmadı yemege

Salihaylmz

Gastro sorunu olannkedilerde genellikle sindirimi hassas oluyor benim kedim de aynı ama bizimki kısa süreli kullanimdi
Çok az da olsa ben veriyorum ama çok nadir veteriner hekiminizi arayıp sorsanız daha iyi

Gimlihanim

Genelde kırmızı et pek sevmiyorlar ama eğer çok istediyse biraz haşlayıp verebilirsiniz. Bizimki de bağıra bağıra ister sonra koklar gider. Sanırım sizinki de önüne koyunca yüzüne bakmamış 🤷🏻‍♀️😅