Mama Problemi

Kedim neredeyse 1 yaşında ve kısırlaştırmış bir dişi... Kısırlaştırma yapılırken hekim yağlanma sorunu olduğu söyledi.. bende diyet mama mı yoksa kısırlaştırmış kedi maması mi alsam kararsız kaldım.. bu arada mama olarak Royal canin kullanıyorum..

9 CEVAP

Warriorsans

Sanabelle markasının kilo kontrolü için kısır kedi maması var birde brit care var aynı formatta içerikleri güzel

TekirKediMia

Kısır kedi maması kullanabilirsiniz bence. Ölçü kabıyla günlük yemesi gereken miktarı ayarlayıp koyabilirsiniz. Bir de çok fazla yaş mama vermemeye dikkat edin.

Ben her hafta yaş mama veriyorum, su tüketimine destek olması için.. kısırlaştırmış kedilere özel de yaş mama var ona geçmeyi planlıyorum..

Önerilerin için teşekkür.. araştırıp bakacağım..

theyusra

yapmanıza gereken şey aksine yaş mamayı arttırıp kuru mamayı azaltmak. yaş mamanın içinde ne var ki ona kilo aldıracak Allah aşkına? kuru mamasını yağ ve protein oranı yüksek, karbonhidrat ve tahıldan uzak bir mamayla değiştirin biraz da hareketli olmasını sağlarsınız sorun çözülür.

Palyaco

Karbonhitrat en dusuk mamalar acana harwest ve natures verty diet formda beslenme

simbakedi

kısırlaştırılmış yaş mamalarda ciddi bir değer farkı yok. yavru yaş mamalarda da aynı şekilde. karbonhidrat oranı daha düşük bir mamayı deneyebilirsiniz bence

natasha_nk

Kısır kedi mamaları da fazla kiloyu önlemek için zaten çünkü kisirlasinca kediler kilo alıyormuş o yüzden kısır kedi mamasida kilo kontrolü için o yüzden kısır kedi maması kullanabilirsiniz

Salihaylmz

Önemli olan ölçülü doğru ölçüde vermek
Ve ödül maması gibi kilo aldırıcı seylerdrn uzak durup bol oyun oynamak