Soru Değil-Kedimin Hayatı 3. Veteriner Sayesinde Kurtuldu

Anonymus985465

İdrar torbası dolmuş ve patlamak üzereydi. İdrarde yoğun sitruvit kristalleri. İdrar torbası bağırsakları sıkıştırdığı için dışkı yapamamış. Röntgende bağırsağında büyük ne olduğu belirsiz yabancı bir madde.

8 CEVAP

Anonymus985465

2 saat serum verildi. Çok şükür evde kakasını yaptı.

Ozzey

Cok sukur gecmis olsun

Salihaylmz

Geçmiş olsun :(
Önemli olan doğru veterineri kısa sürede bulmak
Ben de kedimden sebep 3 veteriner gezmiştim 3. Deva olmustu

betulbakioglu

gecmis olsun

Anonymus985465

Sonde takıldı. Evde c vitamini ve bağırsağın boşalması için bir ilaç vereceğim. Ayrıca virbac struvite dissolution maması ve royal canin urinary yaş mama yedireceğim. Umarım bağırsağındaki yabancı madde en kısa zamanda çıkar.
Tam biyokimya ve hemogram da yaptırdım. Ancak çok sağlıklı görünmüyor.
En uzun süre Brit Care yemişti.
Birinci veteriner ultrasonu yeterli görüp royal canin urinary mama ve uri renewle göndermişti

Anonymus985465

Teşekkürler Betül Hanım

Anonymus985465

Teşekkürler Ozzey

Anonymus985465

Bugün de yemediği için tekrar serum takıldı. Tekrar çekilen röntgende, bağırsaktaki yabancı cismin %99 kuş kafası olduğu söylendi. Düne kıyasla biraz daha yol katetmiş. Biran evvel dışkıyla çıksada kurtulsak. Sonde hala takılı.
Bu arada, kedilerin kuşları avlamalarının beni çok üzdüğünü de belirtmek isterim