Kedim Çok Mu Kilolu?

wandressun

Erkek kedim 7,5 aylık ve 4,5 kg. Veteriner normal olduğunu söylüyor ama yine de endişeleniyorum araştırdığıma göre normal değil ve göbüşü sarkıyor fotoğraflarda gördüğünüz gibi :( diyet mamaya başlasak gelişiminde bir sorun olur mu acaba çünkü hepsi yetişkin kediler için :,(

21 CEVAP

simbakedi

her mamada kedinin kilosuna göre yazar kaç g yemesi gerektiği, bazılarında 60g yeterliyken bazısında 100g oluyor. belki olması gerekenden 10g fazla verirsiniz

poverpuff

çok tatlı maşallah. mama miktarında azatmayı deneyebilirsiniz. biraz aralı öğünler gibi, yavaş yavaş. aç kalmaz merak etmeyin. daha saglıklı bile olabilir. 1yaşından sonra metabolizması netleşecektir🐈🙏

Ozlemcakil

Daha gelisme caginda bence veteriner ne diyorsa dinleyin , gekisecek kediye diet mamanin uygun olmadiinibdusunuyorum , ayrica kilo vucut yapisiyla ilgili benim buyuk kizim 5 kilo ama baktiginizda tombis degil , veterinerler olculu vermekten yana bazi yerlerde gunde iki ogun diyor ama benim veterinerim 1 fincani istersen 5 parcada ver dedi , bizimki asla 2 ogunu kabul etmedi sık yiyor az yiyor 1 yasinda ve kisir buyuk kiz

Mehmetneroo

Benim kedim 10 aylık 3.5 kilo ben balık etli diye seviyorum sizinki birazcık dombilik.

blue_hpood

mamayı ölçülü verin ve gün içerisinde bolca hareket ettirin derim.

betulbakioglu

normal kilosu ama daha fazla almaması gerek mamasını ölçü kabıyla koyun