Kedi Mikroçip Uygulaması

hannnngggg

selam herkese merak edenler olduğunu bildiğim için kendi deneyimimi yazmak istedim bursa’da ikamet ediyorum mikrocipi araştırmaya başladım il tarımda minimum ücrete yapıldığını bu siteden ogrenmistim ve iletişime geçtiğimde köpeklere cok rahat yapabiliyoruz ama kedi narin bir hayvan enfeksiyon riskini göze alın dedi görüştüğüm kişi, içime kurt düşürdü ne alaka yani dedim ücreti de 70 tlymis bursa da bu bina hürriyette bulunuyor klinige gitmeye karar verdim ve iki klinik aradım ikisi de daha önce gittiğim klinikler mikrocip ve yeni karne ücreti 125 tl karma aşıda vurdurdum onun ücreti de 200 tl karma aşı sorduğum iki yerde de bulunuyor iki klinikte de ücretler aynı değişmiyor kedim iyi bir sorunla karşılaşmadık suanlık, çip pirinç tanesi kadar ve yaptırdıktan sonra yeni karnenizin yanında eski karneyi mutlaka almanız gerekiyor eski karne sizde kalmalı

8 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
İlçe Tarım çalışanlari veteriner hekim olamayabildiği için, kediler de biraz daha asabi ve çevik oldukları için, uygulamada zorlanabilirler. Ne güzel uyarmislar ayrıca..Biz nanocip taktırdık, asi kadar hızlı bir uygulama ve çok sağlıklı.Kliniğimizde oldu.Bu nedenle bu tip uygulamalarda veteriner hekimler seçilmeli diye düşünüyorum.

Superisi814

Nano çip biraz daha ince ve alerjik riski daha düşük.Ha şart mı değil.Bizim ki hem hassas bünyeli hem de hekimiz biraz uzakta.Risk almak istemedim.

simbakedi

aşı gibi, kedi hissetmiyor deniyor normalde. ilçe tarım neden öyle dedi ki anlayamadım

hannnngggg

valla bende anlayamadım garip konuştu benimle insan daha cok gelin yapalım der mekan işlesin diye, bi gelmeyin demediği kaldı

hannnngggg

@superisi814 bende güvenmeyerek klinige gittim, nanocip ile mikrocip arasındaki fark nedir ilk defa duydum

Gimlihanim

Nana çip ile mikroçip arasındaki farkı ben de bilmiyordum. @Superisi814 Sanırım nanaçip daha mantıklı. Her ihtimale karşı. Teşekkürler😊

@hannnngggg Size de teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻

O zaman kedilere çip uygulamasını kaldırsınlar neden böyle bir risk alalım

yumak_bey

200tl'ye taktırdım bende bizimki gık demedi 🤷🏻‍♀️