Bu Kuru Mamayı Kullanıp Memnun Kalanlar Var Mı

BiciriginAnnesi

Merhaba arkadaşlar,kızım da aşırı tüy dökme durumu var 4.5 aydır kullanmadığım ürünler kalmadı
En son Royal canin Hair skin 21 günde kanıtlanmış kuru mamayı aldık 21 günü geçti ve hala dökülme devam ediyor hatta sevdiğim zaman kopan tüyleri üzüntü verici mama önerisinde tüy dökme durumunu bir nebze de olsa azaltan ise yarar kaliteli mama tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not:Royal canin Hair skin mamadan memnun kalmadım .
Şuan da kızım emzirme döneminde.

7 CEVAP

beyzathemoc1

Rc baya leş bi marka hele emzirme döneminde bu seri asssla önerilmez size tavsiyem nd bozita brit acana proplan gibi markaların kitten serisini kullanmanız emzirme döneminde ihtiyacı olan vitaminler yetişkin mamasında yetersiz kalır tüy dökmesi emzirmeyle alakalı olabilir düzenli tarayın emzirdiği için veterinere gitmek sıkıntı olur emzirme bitince de tüy dökümü aşırı olursa kan değerlerine baktırın ek gıda verin bol bol (kaliteli yaş mama haşlanmış et tavuk yumurta vs) kaliteli mama+düzenli tarama tüy dökümünü azaltır ama asla sıfıra indirmez

Palyaco

Oncelikle tavuklu mamalardan uzak durun derim kuzulu sığır etli mamalara yönelin balıklı mamada olur hamsi yağı somon yağlı mamalara yönelin exclusion ton balıklı veya fitmin sığır etli mamalar acana pasifika bunlarda tüy dökümünü cok iyi gelir birde vest plus vitamin tüy dökümünü iyi gelir tabi tavuklu mamalardan uzak durun yaramıyor kedinize belli

Emziren annelerde sac dökülmesi görülmesi gibi kedinizin de bu dönemde tüylerinin dökülmesi normal. Bol vitamin ile destekleyebilirsiniz. Mama da kitten sevdiginiz bir mama ile devam edebilirsiniz. RC Hair Skin daha cok tüy toplarının atımını kolaylastıran bir seri, tüy dökümüne pek bir katkısı olacagını sanmam.

BiciriginAnnesi

Teşekkür ederim mutlaka tavsiyelerinizi deniyecegim
Tarama işlemi düzenli şekilde yapılıyor ihmal edilmiyor yumurtayı kesinlikle yemiyor ama haşlanmış yağsız tavuğa hayır diyemez kiymayi da sever emzirme döneminde olduğu için de mutlaka dökülme oluyor ister istemez kan değerleri düştü .
Bir süre sonra toplar kendini ama önerdiğiniz mamaları inceleme yapacağım

Haticerkn

Benim kedim de 2 yaşinda dişi, kisirlaştirilmasi yapildi. biz hep purina one kullandik, bir süre önce bonacibo denedim. herhangi bir sikinti olmadi. mama konusu gerçekten çok sinir bozucu hangi mamayi yazsam kesinlikle kullanmayin deniyor. innailmaz bir fiyat artişi var ve bütçem şuanda n&d orijin gibi mamalara yetmiyor. orta kalitede bir mama nasil bulabilirim bilmiyorum açikçasi. önerisi olan varsa kesinlikle duymak isterim.

BiciriginAnnesi

Kedime tavuklu mamaların artık ise yaramadığının farkındayım iyi gelmiyor bir süre sonra alerji yaptığını anlamış oldum sizin de dediğiniz gibi
Hill's somonlu yavru kedi maması aldım inatlasti ve kesinlikle yemedi bir kaç tane anca yedi zayıflamaya bile başladı hilss markasının içeriği farklı olduğu için her hayvan sevmezmis bunu da sonra öğrenmiş oldum .
sığır etli kuru mamaları hiç sevmiyor ama yaş mamalarını aşırı seviyor
Hamsi yagi somon yağı , tüy dökümüne iyi gelen vitamine mutlaka bakacağım teşekkürler.

BiciriginAnnesi

Pandemi nedeni ile bu mama fiyatları çok arttı bende bu konuda çok şikayetçiyim ama ne fayda hergun fiyatlar çok artıyor imkanım el verdikçe iyisini almaya çalışıyorum biri ak diyor biri Kara neye karar verecegimi de şaşırdım
Orta kalitede mama alıyorum kedim ishal oluyor bu sefer de
Yaramıyor