Lösemi Aşısı Sorunsalı

pebina

Kedimin karma parazit ve kuduz aşılarını aksatmadan yapılıyor. Evden çıkmayan bir kedim var ve başka kedi ile temasını önlüyoruz tedbirli davranıyoruz. Lösemi aşısının yan etkilerinden dolayı yaptırmak istemiyorum. Evden hiç çıkartamıyoruz korkak. Sizce yaptırmalı mıyım ?

6 CEVAP

oykuyildiz

Bende yaptırmadım hiç . Veteriner de gerek yok dedi

blue_hpood

yaptıracaksanız mutlaka test yaptırın. ev kedisi için yapılması pek problemli değil fakat ben kedimi sokaktan almıştım ve bana riskini söylemeden direkt aşıyı yapmışlardı, çıldırmıştım. yaptırabilirsiniz sorun olmaz fakat testi mutlaka ama mutlaka yaptırın.

pebina

Ben de kedimi 1 sene önce sokaktan almıştım. Ama şu an dışarı ile teması hiç yok. Yan etkilerinden dolayı tedirginim koruyuculuğu var mı ona da güvenemedim

Sezgek

Bence yaptırmayın hem tam koruyucu bir aşı değil hem de çok ciddi yan etkileri var ben yaptırmadım veteriner arkadaşlarım da yaptırmamam gerektiğini söylüyor

pebina

teşekkür ederim büyük ihtimal yaptırmayacağım

natasha_nk

Bizimde gecen hafta veteriner randevu vermişti yaptirmayacagiz dedim iç dis paraziti evde yapıyorum katma ve kuduz için veterinere gidiyoruz şükür bir sorun olmadi sonrası ilgi titizlikden ibaret