1 Senede Kac Kere Kizginlik Gorurler

betulbakioglu

Senede 1 mi yoksa hep tekrarlar mi bilgi verebilir misiniz☺️

6 CEVAP

blue_hpood

erkekler olgunluktan sonra çiftleşmeye hazırdır. dişilerse belli dönemlerde girer fakat her kedide farklı görülür, kimisi ayda bir, kimisi her hafta kızgınlığa girip çıkabilir. erkenden kısırlaştırmanızı öneririm.

Yesilyesil9

Kedilerin sadece martta kızıştığını sanan aileme 2 hafta da bir kızgınlığa giren kedim şoku

aslihan_e

Senede bir olur mu hiç, kediler 3 ayda bir doğuruyor, kızgınlığa giriyor çiftleşip hamile kalınca geçiyor, 2 ay hamile kalıyor, doğurup bir ay emziriyor geri kızgınlığa giriyor. Ama bu çiftleşip doğuran kedi için geçerli, evdeki çiftleşmeyen kedi sürekli kızgınlıkta kalabilir. Erkek kediler hep çiftleşmek istiyor zaten. Yani demek oluyor ki dişiler eğer ki çiftleşip yavru yaparsa senede 4 kez kızgınlığa girer, doğurmazsa çok daha sık.

Ozzey

Merhaba
Valla benim gordugum oglanlar hep azman. Disilerse buyudukten sonra 2 haftada bir kizginliga giriyor ciftlesmeden gecmiyor ne yazik ki biraz ara verip tekrar giriyor. Ciftlestikten 2 ay sonra yavrular olur. Ve ne yazik ki yavrular dogduktan hemen sonrasi itibariyle tekrar ciftelesebiliyorlar. Baktigim bir kedide olmustu. Onceden yilda 2 kez dogururlardi ocak sonu subat basi martta nisanda yavrular olurdu kizginliga girerlerdi. Bir de temmuz agustos basi kizginlik. Eylul sonu ekimde olurdu. Hala ayni mi emin olamiyorum. Ayni kediyi yilda bir gormeye basladim son iki senedir. Coronadan sonra hayvanlar cok telef oldu.

Salihaylmz

Senede 7 ila 10 kez( dişi kedi ) tabi daha fazla da olabilir
Erkek kedi ise kızgınlıkla gelen saldırganlık ve iştahsızlık olduğu için tam bilemiyorum ne kadar olur

Kediden kediye degisir. Kimi her hafta kimi 3 ayda 1 belli olmuyot