Kısırlaştırma Sonrası Kedi Bakımı

Kedimi yeni kısırlaştırdım evde bir kedim daha var ne yapmalıyım sizce

4 CEVAP

Gimlihanim

İlk gün ayrı yerlerde durmaları gerekir. Çünkü anestezi etkisinde olan kedinizi diğer kediniz tehdit olarak algılayıp saldırabilir. Göz bebeklerinden dolayı. Veterinerimiz bu şekilde uyarmıştı evde ikinci kedisi olan yakınımızı.
Kısırlaştırılan kedinizi sıcak, sessiz ve loş ışıklı bir odada dinlenmeye bırakabilirsiniz. Odada atlatıp, zıpalayacağı veya çarpacağı şeyler olmamalı.

Gimlihanim

Kum kabını tamamen boşaltıp, temizleyip yeni kum koyabilirsiniz. Enfeksiyon kapmaması için önerilen bir şey.
İlk gün sadece yaş mama yese çok güzel olur. Kabızlık olma ihtimali olabilir çünkü.

Gimlihanim

Geçmiş olsun miniğe 🙏🏻😊

teddybal

Ben kısırlaştırdığım kedileri diğerlerinden ayırıyorum kedi toparlanana kadar (kendi odama alıyorum tüm esyalarini, kapıyı kapatıp diğerlerini almıyorum) çünkü böylece hem diğer kedilerin tuvaletine girmemiş oluyor yıkanmış sıfır kumlu kendi tuvaleti oluyor hem hareketi kısıtlanmış oluyor hem de diğerleri op.yerini yalar mı ya da kediyi oynatıp yorar mı derdi olumuyor. Ayırdığım için operasyon geçiren kedilerden yaygara yapan olmadı şimdiye kadar ama dışardakiler odada ne var merak edip kapıyı asindiriyor biraz o noktada da siz devreye girersiniz oynatıp ilgilerini başka yere çekerek. Geçmiş olsun.