N&D Mama Almalı Mıyım???

yumak_bey

Uzun süredir bakıyorum içerik açısından en iyisi N&D fakat saklama sorunu var. Kedim ayda 1.5 kg bitiriyor ve N&D balıklı (morina) almayı düşünüyorum ancak 5kg.. en uygunu bütçe açısından bu? Bozulur mu veya en iyi şekilde nasıl saklayabilirim??

21 CEVAP

Palyaco

Nd herseiyle değişmiş pek memnun deyil alanlar bir düşünün derim

Warriorsans

Yaklaşık 3,5 ay gidicek mama bozulmaz merak etmeyin. Kavanoza koyarsınız bir kısmını oradan alıp kullanırsınız. Mesela 15 gün yetecek büyüklükte bir kavanoz idealdir. Mamanın kalanını da kendi ambalajında havasını alarak saklayabilirsiniz

natasha_nk

Nd egzotik shorthair ve scottish kedi arkadaslarimda alerjik reaksiyon gösterdi . Özellikle cins kedi sahibiyseniz cinslerde hassas sindirimli mamalar tercih etmelisiniz . Nd bizde kullandık pek tercih etmedi proplana geçtik sonra öncelikle her mamayi azar azar yedirerek deneyin nd çok bozuldu şu aralar

D-O

Ben nd kullaniyorum cok memnunum. İcerigi guzel, kedime de iyi geldi. Nd ocean tahilsiz balikli ve dusuk tahilli tavuklu kisir mamalarini kullaniyorum. Tuy dokumu olmadi kedim de seviyor. Nd bozdu diyenleri anlayamiyorum acikcasi. İcerigi hala iyi, tabi her kediye her mama fayda saglamayabilir.

Daha onceleri 1,5 kg aliyordum elimde bos paketler vardi. 5 kg alinca o paketlere doldurdum 1,5kg olan paketlerin kendi kapama imkani var bayatlamiyor.
Paket yoksa, buyuk kavanozlara hatta tursu kavanozlarina doldurabilirsiniz. İsik almayan nem olmayan bir dolapta saklayabilirsiniz.

Ben de uzun süredir araştırıyorum hatta bir kaç gün önce burada da sordum şuan ND ile Taste Of Wild arasında düşünüyorum henüz karar veremedim.

yumak_bey

aynen bende vazgeçtim 5 kg saklayamayacağım yüksek ihtimal Advance devam :((

Palyaco

Glutenli kullanmazsanız sağlık açısından proplan advantace royal hills bunlar glutenli ileriki dönemlerde sorun oluyor ben sadece uyarmak istedim glutenli mama hiç vermedim vermemde

Palyaco

Suan exclusion fitmin mera bunlar şiddetle tavsiyemdir

Heavenly

@D-O mamaların tanelerine bakınca zaten belli oluyor. Firmayı çok zorladım ürünü maya family diye bir yerden temin ettiklerini söylediler orayı aradım artık dağıtımını yapmadıklarını söyleyip kıvırmaya başladılar daha sonra kuzey pazarlamayı birkaç grupta paylaşıp insanları uyarınca marka hemen ürünün satışını kapattı şuan stokta yok demeye başladılar. Kendilerini gıda denetim müdürlüğüne şikayet ettiğimi söyleyince ürünü bize geri gönderin falan demeye başladılar. Kedilerle ilgili bazı gruplarda diğer insanlarda aynı sorunla karşılaştıklarını söylediler sadece N&D değil hills felicia gibi mamalardada sahtecilik yapılmış yine aynı bu firma

Heavenly

@D-O Rica ederim ne demek. Bir kedi babası olarak görevimiz. Kedimi o kadar çok seviyorumki onun sayesinde çok duyarlı bir insan oldum.* Yalnızca Kedilere ve Kedi sahiplenen insanlara Karşı* daha önceden böyle bişey olsa bu kdar üstüne düşmezdim. kedi sahibi olunca kedi seven sahiplenen diğer insanlarında böyle düşünceli olduğunu farkettim o yüzden onlarıda bilgilendirmek istedim.

felıcıa tavsıye ederım n&d her kediye iyi gelmiyor

natasha_nk

@ebrununkedisi evet öyle almak istiyorlarsa biraz alıp gozlemlesinler bizim kedilerde alerjik reaksiyon göstermisti her kedinin bünyesi farklı tabikide

Heavenly

Kuzey pazarlama adlı firma dan aldım ürün sahte çıktı. dikkatli ol derim.

D-O

@Heavenly
Daha once kuzey pazarlama saticisindan nd mama almistim, gec yollamalari ve pakette minicik bir delik disinda bir sorun yoktu. Farminaya mail atarak orijinal olduğunu teyit etmiştim. Siz farminaya mı teyit ettirdiniz, cidden sahte miymiş?? Şaşırdım

Heavenly

Arkadaşlar birde Kedinizin bir mamayı çok yemesi o mamanın iyi olduğu anlamına gelmez aksine eğer kediniz bir mamayı çok yiyorsa o mamanın içinde kediyi kandıran birşeyler vardır demektir. Ben acana alıyorum çokda memnumum aslında ama kedim hamile diye bir hata yaptım geçen gün N&D aldım KUZEY PAZARLAMA oda sahte çıktı. acana ya geri döndüm yine, şunu diycem mesala kedim acana yiyor sokak kedileri içinde reflex almıştım mama hazırlarken farkettim bizimki reflex i yemeye başladı hemde nasıl yiyor acanadan daha iştahlı yiyor sizce reflex acanadan daha iyi bir mamamı, bir kase yedi 1 hafta ağzı koktu. gimcat in vitaminleri gibi içinde kediyi kandıran bağımlı yapan birşeyler var.