Kedim Kuscakmış Gibi Yapıp Dişlerini Sürtüyor Ve Bunu Devamlı Yapıyor

SufleNarin

Merhaba kedim sanki esneyecek ya da kuscakmış gibi yapıyor yani öğürür gibi oluyor ama sadece ağzını biraz açıp dişlerini sürtüyor
Aynı zamanda sürekli burnunu yalıyor ve sanki nefes alırken bazen garip ses çıkarıyor
Yurt dışındayım randevusuz götüremiyorum veterinere
Tr’deki doktoruna sordum videodan bişi anlaşılmıyor kırık dişi var mı diye kontrol et dedi
Yemek yiyor su içiyor hareketleri de normal nolur daha önce tecrübe etmiş biri cevap versin çok endişeleniyorum
İsteyene videoyuda atarım

9 CEVAP

Ozzey

Merhaba
Basta sakin olun. Yemesi icmesi tuvaleti normalse buyuk bir sorun yoktur. Arada yaziya yanit gelmezse guncel yazarak yaziyi ust siralara getirin. Mutlak bilgisi olan biri cikar. Kac aylik kedi. Dis degisimi zamani mi acaba. O donemdeyse yapmis olabilir.

gece18

Göz iç mukozlarına detaylı bakın. Beyazlık sarılık yoksa endişelenmeyin. Bu öğürme gastrointestinal durumlardan ve bagırsak sindirim durumlarından kaynaklanır genelde. Devam ederse direkt götürün.

Sezgek

Merhaba burda bir yerde okudum sanırım midede tüy yumağı birikince de böyle yapabiliyorlarmış tüy topağı önleyici malt kullanıyor musunuz belki tüy yumağı olmuş olabilir ya da siz görmeden bişiler yemiş olabilir

SufleNarin

2 yaşına gelmek üzere her şey normal ama ilk defa böyle yaptı

SufleNarin

Güncel

SufleNarin

Güncel

SufleNarin

Merhaba malt kullanıyoruz biraz daha arttırsak maltı atar mı onu acaba?

betulbakioglu

maltı ölcülu verin 2,3 cm kadar herseyin fazlasi zarar

blue_hpood

benimkinin dişi düşeceği zaman boynunda yakalık vardı ve buna benzer hareketler yapmıştı, korkmuştum ki beklediğim olmuştu; dişi ağzına düşmüştü ve paniklemişti. 2 yaşında diş düşürme dönemi değil fakat belki dişlerinde bir problem olduğundan bunu yapıyordu. sert bir yeri ısırdıysa vs bir sorun olabilir. en makulü randevu alıp götürmek.