Kedim Gençlik Hastasıymış Lütfen Yardım ?

Aytenn9

3 gündür kedimde ishal iştahsızlık halsizlik şikayetiyle veterinere götürdüm antibiyotikler fayda etmeyince kan testine bakıldı wbc 0.9 Gençlik hastalığı olabilir dediler bir seruma 400 lira verdim maddi olarak çok zor bir süreç bu hastalığı atlatan can sahipleri yardım edebilirler mi hiç bir şey yemiyor şırıngayla zorla yediriyorum başka neler yapabilirim lütfen yardım edin

7 CEVAP

Nhr54

Çok geçmiş olsun üste dursun die yorum yapıyorum inşaallah atlatır yavrucak.

Sezgek

Çok çok geçmiş olsun maddi olarak çok sıkışırsanız burdan iban paylaşabilirsiniz eminim yardımcı olmak isteyen çıkacaktır umarım bu illeti atlatanlar size yardımcı olurlar

Aytenn9

Gözlerimin önünde eriyor dayanamıyorum hiç bir şey yemiyor zorla veriyorum sürekli uyuyor neler yapabilirim çok üzgünüm lütfen yardım edin :(

aslihan_e

Aşıları yok muydu? Aşıları yoksa eğer gençlik hastasıysa iyileşmesi mucize üzgünüm. İnşallah değildir.

aslihan_e

İndirim yapabilecek bir veteriner bulmalısınız. Bizim de hemogram kan testi, sabah akşam toplamda 2 serum 2 antibiyotik 500 tutmuştu ama sokak kedisi indirimi yaptılar %50 olarak 250 almışlardı. Sadece sabah akşam serum ve antibiyotik için de 150 istendi. Sizinki kan testiyle 400 yapmıştır, yarın daha az isteyecekler. Ama benimkiler hep sokaktan toplama kediler, bir sürü kedim var, işsiz olduğumu da belirttim o yüzden sokak kedisi indirimi yapıldı. Eğer sizin de maddi gücünüz yoksa durumu belirtin indirim isteyin. Düzenli serum alacak, evde yapılabilecek çok bir şey yok açıkçası. Ben gençlikten ölen kedilerime balık haşlıyordum omega alsınlar diye yiyorlardı da bir türlü kurtaramadım ama asla kurtulmaz diye de bir şey yok. Siz yine de balık, mümkünse işkembe gibi besleyiciliği yüksek yiyecekler yedirmeye çalışın. Tavuk haşlayıp bol bol suyunu içirin. En başta karma aşısını yaptırmak gerek bunu yaşamamak için ama ben hepsine yaptıramadım.

Anonymus985465

viyo immune ve vet expert vetomune bağışıklık güçlendiricilerin çok tavsiye edildiğini hatırlıyorum
Ayrıca hasta kediler için özel yaş mamalar var. Hatırladığım kadarıyla royal caninin recuperation manası. Ancak bunlar tabiki veterinerde alacağı serumla beraber destek olur. Hayvanları Koruma Derneği'yle irtibata geçmenizi öneririm.
Evde haşlayacağınız tavuk göğsünü blenderden geçirip suyuyla vermenizi de öneririm.
Acil şifalar diliyorum

Aytenn9

İç dış aşısından başka aşısı yok küçük olduğu için maddi açıdan çok zorlanırsınız kusura bakmayın deyip gönderdiler bilemiyorum napcağımı dediklerinizi uygulayacağım :(