Devlet Kisirlastirma

betulbakioglu

Herkesten devlette kisirlastir gibi cumleler duyuyorum bu devlette kisirlastirinca antibiyotuk tedavisini serumunu veriyorlar mi kisirlastiran varsa bilgi verirse cok sevinirim

4 CEVAP

Nadenge

Rize'de yaşıyorsunuz sanırım. Oranın belediyesi nasıl çalışıyor bilmiyorum ama İstanbul'da sokak kedilerini gönüllüler belediyede kısırlaştırdıktan sonra teslim alıyor. Bir hafta on günlük bakımı bize ait. Bu süreçte antibiyotik tedavisini de biz yapıyoruz. Serumluk bir durumla karşılaşmadım henüz.

Busraskanli

Devlet derken barınaktan bahsediyorsunuz sanırım. Benim yaşadığım il ve ilçedeki barınak kısırlaştırma için sıraya alıyor ve sadece sokak kedilerini kısırlaştırıyor. Sonra da anestezi etkisindeyken belirtilen sokağa kediyi bırakıyorlar. Sizin yaşadığınız ili bilemem tabi..

betulbakioglu

birkac tanidigim orda kisirlastirmis kedisini bende birkac kisinin de gorusunu almak istedim

Busraskanli

Çoğu barınağın böyle yaptığını düşünüyorum. Beylikdüzü barınağı aslında iyi durumda sayılacak bir barınak ama arkadaşım bahsettiğim durumu yaşamış. Ben de bu yüzden 2 tane sokak kedisini özel klinikte kısırlaştırmıştım