Yavru Edindiğimizde Köğek Temel Eğitimi Bilgilerinde Faydalanmak İstiyorum

canismail

Temel köpek eğitimi nasıl olmalı..?

4 CEVAP

achillevemila

Ben köpeğimi ilk sahiplendiğimde internetten Temel İtaat Eğitimi 1 ve 2'deki komutlara bakmıştım. (yedikule hayvan barınağının sitesindekiler).

Her akşam yemeğini yedikten sonra yarım saat eğitim yapıyorduk ödül mamasıyla - siz severek ya da oyuncakla da ödüllendirebilirsiniz. Bana sevk kayışı ile eğitim yapmak gerek denmişti ama ben o kadarına gerek olduğunu düşünmediğimden kullanmadım. Bir sorun da yaşamadım. Zaten kendi köpeğinizin nasıl eğitim alacağını en iyi siz bilirsiniz.

Akşam öğrendiğimizi sabah tekrar ediyorduk ara ara, sabahları ödül maması kullanmıyordum. Sadece seviyordum - bazı köpekler ödül olmadığında komut dinlemiyor onu engellemek için yapmıştım ve işe de yaradı.-

Bir listede bildiği komutları ve öğretmek istediklerimi not aldım (daha şov tarzı şeyler - pati ver, ayağa kalk, dön gibi şeyler). Öğrendiğimiz her şeyi tekrar edip, her bir komut oturduğunda yeni bir komuta başladık. Ama her akşam tekrar ettik. 2 yıl oldu, ben hala ilk öğrettiğim otur komutunu tekrar ediyorum eğitim yaparken. Şimdi 20'ye yakın komut biliyor. Ben aklıma bir şey gelmediğinden öğretemiyorum artık :D İstikrar ve sabır çok önemli eğitim sırasında.

Ozzey

Merhaba
Internette cok fazla bununla ilgili videolar var.
https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=temel+k%C3%B6pek+e%C4%9Fitimi
Egitmende de bir iki saatlik egitim alabilirsiniz. Ama videolari izleyin mutlaka. Yazilari okuyun. Bende kopek yok. Ama sokaktakilerle empati kurabilmek icin koreli bir egitmenin video serilerini izlemistim. Dogs incredible. Cok etkili. Aslinda tum sorunlu kopeklerin sorunlu olma nedeni sahibinin ciktigini gordum. Sadece asiri agresiflikleri genlerinde kaynakli olanlar var ama onlarinda agresiflikleri sahiplerinin yanlis tutumlarindan olusmustu. Adam en sorunlulari bile uysallastirdi. Yani benim fikrim hersey sizde. Kendinizi gelistirirseniz kopekler cok hizli ogreniyor gelisiyor.

Venusselin

benim travmalıydı, çok zorlandık çok sabrettim ama meyvesini veriyor değiyor :) 2 yaşını geçti anca oturdu eğitimi, sizde nasıl olur bilmem

Ozzey

Merhaba
Ben videodan ogrendiklerimi sokakta baktiklarimda denedim hemen donus oldu. Hizli ogreniyorlar. Sadece korkak olanlar da olmuyor. Egitilir kolayca insallah