Kedimi Hasta Eder Miyim

Kedilerimi iyileştiricem diye ben çok kötü grip oldum onlara bulaştırma ihtimalim var mı? İyi olan kedimde hapşırmaya başladı

5 CEVAP

aslihan_e

İnsan gribi kedinize bulaşmaz ama eğer Covid-19 olduysanız onun kedilere geçtiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda, sadece her zaman semptom göstermeyebiliyorlar. Eğer hasta kediniz yüzünden son bir ayda veterinere gittiyseniz hasta kediniz vasıtasıyla oradan iyi kedinize kedi nezlesi taşınmış olabilir. Havadan kapıyorlar nezleyi. Zaten hasta kediniz varsa onu karantina altına almanız gerek. Kedi hastalıklarını sizin kaparak bulaştırma riskiniz yok sadece elinizi yıkamadan sağlıklı kediye dokunursanız taşıyabilirsiniz.

edmrcglu

hayvana hastalık bulaştırmazsınız covidde çok nadir bulaşır insandan hayvana kediniz kendiliğinden üşütmüş de olabilir kumu tozuttuysa o da hapşırtıyor olabilir gözlemlemek lazım

Palyaco

Cok yaklaşmayın kedinizi op meyin

Salihaylmz

Hastalık her türlü mikroptur sonuçta kedilerinizi kendinizden uzak tutun
Bagisikliklarıni yüksek tutun

Ben covid değilmişim o yüzden bir nebze içim rahat etti.Kedileri ayrı yerlerde tutuyorumm artık baya panik atak oldum biri gık dese hasta sanıyorum :( Kendimdende uzak tutuyorum ama ilacı sadece ben verebiliyorum bana alışkınlar.Covid olmadığım için rahatladım yine elimden geldiğince dikkat ediyorum