Kuru Mama Dışında Besleme

Cengiz2626

Arkadaşlar merhaba. Kedime kuru mama dışında başka besinlerde vermek istiyorum artık ama ne sıklıkla ve neler vermem gerektiğini bilmiyorum. Internette yağsız tuzsuz tavuk göğsü ve ciğer tarifleri aldım. Bana yardımcı olur musunuz?

2 CEVAP

Gimlihanim

Günde 1 öğün yaş mama veriyorum ben kızıma. Yaş mamanın kesinlikle verilmesi taraftarıyım.
Yaş mama yerine yağsız, tuzsuz, baharatsız tavuk, balık, et, ciğer haşlaması verilebilir. Suyuyla birlikte çok güzel bir öğün olur.
Kediniz yerse haftada 1 ya da 15 günde 1 haşlanmış yumurta çok güzel bir öğün olur onun için.
Haftanın bazı günleri 1 tatlı kaşığı kadar ev yoğurdu ya da kefir bağırsak florasını düzenler.
Yine kediniz yerse kemik suyu çorba gibi verilebilir.

Dilarawht

Yaş mama olarak fiyat ve içerik bakımından meo yu öneririm . Getir ve yemeksepetinde uygun fiyatlara iniyor . Diğer mamalara nazaran gerceten et parçaları görüyorum içinde. Haftada bir veya iki kez veriyorum . Bir mamayı 2 ye bölüp yarısını sonraki gün veriyorum. (Buzdalabinda muhafaza edilmeli)Onun haricinde kedim kıkırdak , etin sinirli kısımlarını tüketiyor . Yemek yaparken Kullanmadığınız bu kısımları da verebilirsiniz .