Kediler Kavga Ederken Birbirlerine Zarar Vermişler Ne Yapmaliyim?

Lavinia17

Selam
Piko ve çiko 1 haftadir birbirlerine alişmaya çalışıyorlar sürekli tislama ve birbirlerine vurma olaylari var.
Veteriner hekim birbirlerine zarar vermezlerse sorun olmaz alışırlar dedi.
Az önce piko yanimda uyurken tirnaklarinin bu süreçte kanamiş olduğunu fark ettim.
Fotoğraf çekemedim çünkü izin vermedi.
Ne yapmam gerekiyor?
Bu normal mi endişelenmeli miyim?

3 CEVAP

Warriorsans

Eğer çok kavga ediyorlarsa sizin gözetiminiz dışındaki zamanlarda ayrı odalarda dursunlar. Tırnaklarını ikisinin de kısa olsun olabildiğince az zarar versinler birbirlerine. Siz onları tamamen kendi hallerine bırakın yakınlaştırmaya falan çalışmayın ama kavga ederlerse ayırın sadece. Biz şansla jelibonu alıştırırken şans çok hırçın olduğu için jelibonu evin en büyük odasında ayrı tutuyorduk, sadece ben yanlarındayken kapı açık oluyordu ama zaten gelmek istemiyordu jelibon korktuğundan. Bizde şansın dövmeleri tıslamaları 2 haftada geçti. Şuan jelibon şansı dövüyor dkmdzm şans ona bebeği gibi bakıyor yalıyor seviyor sarılarak uyuyorlar. Hatta şu an ikiside bacağımın üzerinde sarılarak uyuyor 😅😻

Lavinia17

inşallah bizimkilerde öyle olur çok teşekkür ederim

Salihaylmz

Tekrar alıştırma tanıştırma yöntemi deneyebilrisiniz eğer birbirlerine çok zarar veriyorlarsa