Kediler Yıkanır Mı ?

DrSu

Kedimi sokaktan sahiplendim, çok kirliydi ve pireliydi. eve alınca mecburen yıkadım. ertesi gün hemen veterinere götürüp parazit aşılarını yaptırdım. veteriner keşke yıkamasaydınız , hasta olabilir dedi . çok şükür hasta olmadı . kedi temizliği için ne yapmak gerekir? yıkamak sakıncalı mı ?

4 CEVAP

Yikadiktan sonra parazit yaptirmasaydiniz keske kediler asidan once ve sonra yikanmaz aklinizda bulunsun.yikanmaz zaten temiz hayvanlar surekli kendilerini temizliyorlar havluyu sicaga yakin ilik suyla islatip silin ama mutlaka kurulayin zaten kis geldi havalar sogur silmeyinde bence hastalanir.

DrSu

veterinere yıkadığımı özellikle belrittim ancak aşıyı yaptı. 1 hafta sonra da diğer kalan aşı programına başladık . kuru şampuanlar hakkında ne düşünüyorsunuz. bir arkadaşım kedisini kuru şampuanla temizliyor bana da önerdi . yine de fikrinizi bilmek isterim.

Ben kullanmiyorum dogru bulmuyorum ama yinede sizin karariniz dedigim gibi kediler kendilerini surekli temizliyor veterinerinize danisin ama alacaksanizda dogal urunler kullanin

DrSu

tamam teşekkür ederim öneriler için.