Köpeğimin Kedilerle Sürekli Oynamak İstemesi

Hzlcelebi

7 aylık terrier cinsi bir köpeğim var ve 2 tane kedimiz kediler çok ağırkanlı ve yaşları var köpek sürekli kedilere saldırıyor oyun oynamak istediğinden hiç rahat vermiyor kediler sürekli kaçtığı için evde yürüyemez haldeler tuvalete gidemiyorlar mama yiyemiyorlar su içemiyorlar ben bu sorunu çözemiyorum kedilerden nefret etmesi bile kedilerin hayrına olacak psikolojileri bozulmyş durumda yaşam alanları kısıtlandı kedileri nasıl kurtarıcam fikri olan var mı

3 CEVAP

Sezgek

köpeğinizin tam ilgiye aç oyun oynama zamanı ve kedileri şu anda kendilerine arkadaş olarak görüyor kedileriniz de dediğiniz gibi yaşlı olduğu için oyun istemiyorlar bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey sizin onunla bolca oynamanız gerekirse saatlerce yaşadığınız yer itibariyle hava şartları uygunsa dışarıda koşturup yorabilirsiniz tut getir oyunlarıyla şu anda oyuna aç yavrucak kedilere musallat olacaktır

huqi

Aynı durumu kendi kedilerimde huq ve tomris de yaşadım.
Huq çok sakin karakterli pasif bir kedi yaşı da var bence, hareketleri ağır. ( bebekken sahiplenmediğimiz için yaşını bilmiyoruz.)
Tomris'i sahiplendiğimizde bebek olduğu için aşırı enerjikdi ve huqla oyun oynamak istiyordu sürekli onun üstüne atlıyordu. Huq da tıslayarak kaçıyordu kaçışı bile yavaş olduğu için ve sürekli Tomrisden kaçtığı için bu tempoya da alışık değildi, iki kere patisi şişti. Huq da gün içinde uyur genellikle mama yemeye gittiği an Tomris saldırıyordu. Bir de biz uyurken Huq tuvalete girmiş çişini yaparken Tomris saldırınca bi kaç kez pas pasa yaptı idrarını :(
Yani kısacası kedilerimin yaşları uymadığı için asla anlaşamadılar. 3 senedir yan yanalar hala bile anlaşamıyorlar. Asla diğer çok kedili evde yaşayan kediler gibi birbirlerini yalamadılar. Huq nefret ediyor Tomris den.
Şu an Tomris eskisi gibi saldırmıyor huq'a çünkü Tomris de artık büyüdü bebek değil eskisi kadar oyuncu değil yani en azından tuvaletteyken saldırmıyor çok nadir tuvaletteyken rahatsız ettiği oluyor tabii, arada huq hareket ettiğinde saldırıyor ama tomrisi ilk sahiplendiğimiz zaman ki gibi değil bu yüzden şükrediyoruz. Bebekkende Tomris'i çok oynatıyorduk ki enerjisini atsın ve huq'a saldırmasın, yorulduğu zaman çok fazla saldırmıyordu.
Aslında Tomris sıkıldığı için huqla oyun oynamak için saldırıyor bunun çözümü olabilirdi yani biz Tomris'in yaşında bir kedi sahiplenseydik muhtemelen onunla oynayacağı için huq'u rahat bırakacaktı ama maalesef ben ailemle yaşadığım için asla 3. Kediyi kabul etmiyorlar. Kendi evim olsa çoktan sokaktan bir tane sahiplenmiştim hem Tomris için hem de huq eskisi gibi tek takılması için. Sizin öyle bir imkanınız varsa köpeğinizin yaşına uygun bir köpek daha sahiplenebilirsiniz. Belki iyi de olmayabilir tabii bu sefer iki köpekte kedileri rahat bırakmayabilir. Bunun dışında bebek olduğu için çok hareketli ve kedilerinizle oynamak istiyor. Köpeğinizle çok ilgilenin sürekli oyun oynatın daha çok gezdirin en azından yorulur ve kedilerinize bulaşmaz. En son çare olarak köpeğinizi iyi bir aile bulursanız sahiplendirin çünkü huqla tomris hala aynı anlaşamıyorlar. Huq'a bazen çok üzülüyorum sürekli Tomris den kaçıyor. Benim Tomris'i sahiplendirmeme nedenim bebekken mantarı vardı ve Tomris cidden çirkindi bu yüzden kimse yazmaz diye düşünüyordum ayrıca yazan olsa bile güvenemezdim ve alışmıştım Tomris'e. Eğer Tomris'i hiç sahiplenmeseydim ve ikinci bir kediyi sahiplenecek olsam huq gibi yaşlı bir kedi sahiplenirdim, tüm gün yemek yiyip uyurlardı muhtemelen birbirlerine karışmazlardı.

Hzlcelebi

Sürekli hareket halinde ama bitmeyen bir enerjisi var kedi gördüğü an koşuyor teşekkürler yorumlar için