Mama İçeriği Nasıl ?

Mehmetneroo

Arkadaşlar la vital mama kullanıyorduk çokta memnun kaldık özellikle tüy sağlığı çok iyiye gittiği hatta dökülmeyi bile çok azalttığı için bu yüzden kedimi kısırlaştırdıktsn sonra yavru kedi maması bitmek üzere bizde kısır mamaya geçeceğiz bende seçenek olarak 2 türü arasında kaldım içerikleri buraya yazacağım sizce hangisi iyi bilenler yardımcı olabilirse sevinirim

               Kuzu etli

İşlenmiş hayvansal protein (kuzu %12), pirinç, buğday, arpa, patates proteini, mısır gluteni, hayvansal yağ, kurutulmuş pancar posası, kurutulmuş maya, keten tohumu, bezelye özü, bitkisel lifler, (FOS) frukto-oligosakkaritler (%1), kurutulmuş hindiba posası (%1), balık yağı, ayçiçek yağı, sodyum fosfat, potasyum klorür, işlenmiş bitkisel ürünler, yucca schidigera bitkisi

                   Somonlu

İşlenmiş hayvansal protein, somon balığı unu (%10), mısır, buğday, kurutulmuş pancar posası, bitkisel lifler, hayvansal yağ, FOS fruktooligosakkaritler (%0,3), kurutulmuş maya, sodyum klorür, potasyum klorür, dikalsiyum fosfat.

12 CEVAP

Palyaco

Memnunsaniz kuzulu seçeneği daha iyi

Mehmetneroo

Somonlu yavru kullanıyorduk öyle böyle değil ucuz olmasına rağmen çok iyi geldi şimdi somonlu yavru dan sonra kuzulu kısır mama nasıl olur ki

Casperbeyy

Bende LaVital kuzulu kısır almayı düşünüyorum,kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Mehmetneroo

@casperbeyy yalnız alırsanız da size benden tavsiye gerçek et desteği olması gerekiyor çünkü et oranları çok düşük

Casperbeyy

@Mehmetneroo. İçerisinde gerçek et olan mamaların fiyatları malum ,biz de haftada bir veya iki kere et haşlıyoruz .zaten çok sevmiyor mamadan başka bir şey yemeyi ama mecbur , teşekkürler

Mehmetneroo

Ayrıca tüy sağlığı için kısır somonlu düşünüyorum . Birazdan siparişi geçeceğim

yumak_bey

kuzu etli çok daha zengin görünüyor fakat kediler için balık yağı gerekli bir besin değişimli olarak kullanabilirsiniz fakat taurin göremedim??

AhsenAise

Merhaba benim size bir sorum olacak
laVital dışkı da koku yapiyormu

aysgl7

Ben la vital somonlu kitten ile sanabella tavuklu kitten karıştırıp kullanıyorum. Hangisinden dolayı olduğunu bilmiyorum ama dışkısı biraz kokuyor. Hergün temizliyorum.

Mehmetneroo

@aysgl7 belki bünye ile alakalıdır ama bizde la vital de kabızlık ya da kaka kokusu gibi bir problem olmadı

Salihaylmz

Kuzulu daha iyi gibi proteini daha yüksek en azından

Mehmetneroo

Biz haftada bir kaç kez et haşlayıp verdiğimiz için protein ihtiyacını oradan karşılar diye düşünüyorum