Kedimin Kilo Almasi Gerek

aycatansu

Merhaba,

Sokak kedimi diyaframi yırtıldığı icin ameliyat ettirdim. 1 haftalik süreçte de agzinda enfeksiyon oldugu icin mama yiyememis ve oldukca zayiflamis. Simdi saglikli ve toparlanmaya basladi ancak kilo aldirmam gerekiyor. Kemiklerini tek tek sayabiliyorum ve bu beni cok uzuyor. Besleme konusunda ipucunuz varsa paylasmaniz beni cok mutlu eder

5 CEVAP

simbakedi

proplan alma ihtimaliniz varsa öneririm kilo alma konusunda bire bir kesinlikle. kilo sorunu olmayan kedimi obez yapacaktı az kalsın akjsdnkasjhd ağzı eğer çok kötü durumdaysa kitten mama da öneririm. proplan kittenın boyutunu bilmiyorum ancak kısır maması baya küçük. ek olarak royal canin mother and baby mamalar da yumuşakmış duyduğuma göre, onlardan da olabilir. kediniz yavru vs değilse de endişelenmeyin bir süre kitten mama yemesi onun bağışıklığını destekler zaten. ayrıca imkanınız varsa kaliteli yaş mamalar öneririm schesir, nd, animonda carny gibi. ama yaş mamaya sizi zorlarsa da tavuk, balık, et, ciğer vs alıp haşlayabilirsiniz. ek olarak gimcat ya da vetsplus vitamin de öneririm toparlayana kadar

simbakedi

hastayken biraz da olsa hak ediyor ya şımarmayı :D

Salihaylmz

Sanabelle almanızı tavsiye ederim alabalık ve kuzulusunu kullandık baya kilo aldırıyor mama taneleri bana biraz sert geldi siz azcik ıslatıp verirsiniz

aycatansu

yanıtlarınız için çok teşekkür ederim, yavru kedi maması yedirmek aklıma gelmemişti ^^ yaş mama da alıyorum ancak kuru mamadan ayrılmasın diye çok vermiyorum, arada keyfi yerine gelsin diye :))

huqi

Ben mamayı ıslatmanızı pek tavsiye etmem. Kuru mamayı ıslatınca kediler genelde yemiyor. Benim kedimin dişleri yok ilk sahiplendiğimizde kuru mamayı ıslatmıştık asla yememişti. Bence de kitten mama deneyebilirsiniz hem kilo aldırır.