Bicirigin Kilo Almasına Yardımcı Olur Musunuz?

BiciriginAnnesi

Merhaba arkadaşlar benim bıcırıga kilo aldırmıyorum
Pro plan ve Royal arası gidip geliyoruz
Ama istediğim kilo da değil kızım
Zayıf hatta patileri bile küçücük 🥺
Sırt bölgesinde ki kemikleri elime geliyor yapısı mi öyle nedir bilmiyorum ama bir sürü vitamin takviyeleri de kullandım yine olmadı bir o kadar da iyi kalitede yaş mamalar kullandım yine yaramadı
Yeni mama önerisinde ve karışımlı mama tavsiyelerin de bulunursanız sevinirim

Not şuan emziriyor baya zayıf süzüldü yemek yemesi çok çok iyi durumda ama kilo almıyor

Hamile kalmadan önce de zayıftı.

8 CEVAP

Salihaylmz

Emzirmek doğurmak hatta kızgınlık bunlar zaten başlı başına stres bunun sonucunda da zayıf olması iştahlı deseniz bile az yemek yiyordur bunların olması normal.
Eğer kedinizin kilolu ve sağlıklı olmasını istiyorsanız yavrular tam olarak sütten kesilince kedinizi kisirlastirmanizi öneririm

Ececimm

merhaba profilime bakarsan ben de böyle bir başlık açmıştım ve tavsiye üzerine proplan aldım içinde yüksek miktarda gluten var yağlanma yapıyor ve benim kedim kilo almaya başladı

BiciriginAnnesi

Aslında çok güzel yemek yiyor biraz da hiperaktif bir kedicik
Bıraksan günde 4 paket yaş mama yer üstüne de bir o kadar kuru mama ki yiyor da
Ama hala kilo almıyor kızgınlık ve hamilelik öncesi de öyleydi hiç kilo almadı
Kilosunu toplamıştı kısırlaştırma operasyonu olacaktı herşeyi hazırdı iki gün sonra gidecekti ta ki doğum yaptığını görünceye kadar hamile olduğunu bilmiyorduk nasıl anlamadınız derseniz anlaşılacak gibi değildi hoplayıp zıplayan bir kızdı

BiciriginAnnesi

@ececimm kaç kiloydu şuan da kaç kilo profiline bakıyorum şimdi

Sezgek

Proplan iyi bir mama değil ama iyi kilo aldırıyor :) prolan kıllanırsanız hızla kilo alır ama kilo aldıktan sonra daha iyi bir mamaya geçmenizi öneririm

BiciriginAnnesi

@sezgek siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Ececimm

sezgek haklı ben de 1 yaşına kadar bu proplanı kullanıp sonra hills ya da nd ye geçeceğim 1.800 den 2.300 oldu

theyusra

pro plan kullanırsanız kediniz kilo alacak evet ama sağlıklı bir kilo alımı olmayacak, veterinerinizden buna uygun takviyeler + mama istemeniz daha mantıklı. kuru mamasını yaş mamayla karıştırırsanız daha çok yemesini sağlayabilirsiniz. zencefil, zerdeçal, bıldırcın yumurtası, somon yağı, kefir gibi takviyeler de kullanabilirsiniz, sağlıklı kedi her zaman ne kadar yiyeceğini bilir.