Evime Sokak Kedisi Girdi. Kendi Kedime Bir Şey Olur Mu?

Seneca

Apartmana kedi almışlar. Bağırma sesleri gelince kardeşim bakmaya gitmişti. Sonra kapıyı çaldı. Kucağımda Karo'yla kapıya gittik, kapıyı açar açmaz sokakta beslediğim kedilerden biri aniden içeri daldı. 20 saniye içerisinde koridoru, mutfağı, salonu turladı. Zorla alıp çıkardık. O sırada Karo kucağımdan atlamaya çalışmıştı ben de yatak odasına bırakıp kapıyı kapatmıştım. Karo'yu odadan çıkartmadan önce kedinin gezdiği yerleri deterjanlı suyla sildim ancak halılar için bir şey yapmadım. Temas etmediler. Ben de halılar hariç dokunduğu yerleri temizledim. Kıyafetlerimizi sepete attık falan ama hastalık alır diye de ödüm kopuyor. Sizce bir sorun çıkar mı?

3 CEVAP

simbakedi

bence her şeyi yapmışsınız, deterjanla silmeniz çok bile olmuş bence :D hastalıklar tükürük, dışkı yoluyla bulaşıyor genelde ya da o virüsü siz taşıyorsunuz. halıya virüs bile bulaşsa yaşayamaz zaten, sizin vücudunuzda da konak olarak kalır o da tutarsa saknjdkajnd bence sorun olacağını sanmıyorum. ben de hasta kedi getirmiştim eve, balkona. arada mutfakta dolanıyordu ama kendi kedim de hastalanmadı o kedi de iyileşti :) aşılar vs de koruyor onları büyük oranda direkt temas yoksa zaten içiniz rahat olsun derim

Seneca

O kadar çok veterinere gittik ki artık o endişeyi yaşamayı hiç istemiyorum o yüzden çok üstüne düşüyorum :D Karo da kedi içeri dalarken resmen yerinden sıçradı, içeri girmesine izin verince her tarafı kokladı. Böyle yapınca endişeleniyorum. Siz böyle diyince abartıyor muyum acaba dedim :) teşekkür ederim

simbakedi

benim kedim de öyle, başka kedi kokusu duyunca kafayı yiyor. ben de sokak kedilerini beslediğim için her gün beslemeden sonra ya da sokaktan gelince koklama seansımız başlıyor :D