Kedim Küsmüş Olabilir Mi?

Hilalkoca

Merhaba, öncelikle kedimin annesi doğumda ölmüş ve kedimi sahiplendiğimden beri hiç yalnız bırakmadım. Şu an 11 aylık bu sene üniversiteye başladığım için evde kalma durumum çok olmuyordu ve genel olarak öğleden sonra 3 e kadar evde yalnız kalıyordu. İlk dönem haftada 3 gün yalnızken bu dönem neredeyse tüm günlerim dolu ve haftasonu kurslarım oluyor. İkinci dönem başlayalı daha 2 hafta oldu ve kedim bir tık daha durgunlaştı bu durum beni biraz endişelendiriyor. Alışır mı veya alışması için ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

5 CEVAP

Sezgek

Merhaba bu tamamen kedinizin karakteri ile alakalı bende yalnız kaldığı için ikinci kediyi almayı düşünüyorum ama o kadar kıskanç ve özgür ruhlu iki ikinci kediyi isteyeceğini hiç düşünmüyorum ama bence benim kedim yalnızlıktan hoşlanıyor hatta kendine ait bir zamanı olmasını seviyor gibi mesela ben evde ev ileri ile uğraşırken o camdan dışarı izler kendi başına takılır hiç beni rahatsız etmez ders çalışıyorsam geçer köşesine oturur ve kendine ait zamanın keyfini çıkarır yalnızlığa alışıp alışamayacağına en iyi siz karar verebilirsiniz onun davranışlarını gözlemleyip analiz etmeniz lazım

aslihan_e

Hasta değilse eğer ergenlikten çıktığı için de olabilir. Artık oyun oynamazlar, yiyip yatarlar. Yetişkin olmaya başlamış bence ama siz evden çıkınca arkanıza çok ağlıyorsa bilmem.

Salihaylmz

Durgunlasmasinin sebebi ilgisizlik ve enerjisini atmalik.bir oyunu olmaması olabilir
Siz ilgilenmiyorsanız 2.kedi sahiplenebilrsiniz ama doğru şekilde tanıştırmak önemli

Hilalkoca

Evet sanırım ilgisizlikten dolayı böyle yapmış. Bugün herkes evde olunca biraz fazla şımardı ama keyfi yerindeydi haliyle bizimde öyle :) ama maalesef ikinci kedi düşünmüyorum çünkü Dürüm çok kıskanç arada bize yeğenim gelince bile kıskanıp kucağımızdan inmiyor. Sanırım evin tek bebeği olmak istiyor. 😅

samidmr28

Kedilerde insanlar gibi tabiki kesebilir ani mama değişimlerinde veyahut bir arkadaşınıza bıraktığınızda