Kedimi Kısırlaştırmasam Olur Mu ?

EmiiirCann

Merhaba sahiplendiğim tekir kedim var dişi.
Maalesef kısırlaştırma durumum yok.Zaten evden çıkmıyor.Sadece benim kontrolümde bazen çıkıyor.Başka kedilerle maalesef görüştüremiyorum.Bunun olumsuz tarafı nedir ? Kısırlaşırmazsam bu onun için ne kadar kötü

12 CEVAP

emre3101

Kısırlaştırma yavruların sağlığı için iyi tabi maddi durumunuz yoksa bunu ücretsiz yapan belediyeler varmış araştırın derim her belediye yapmıyor ama

theyusra

Klinikte kısırlaştırdıktan sonra taksit taksit ödeme şansınız da mı yok? durumunuzu çok iyi anlıyorum ama inanın kısırlaştırılmamış dişi kediler çok sağlıklı olmuyor malesef :(

Sezgek

Kısırlaştırmanız lazım bu onun sağlığını etkileyen bir durum belediyeye sorun yardım isteyin ama bir şekilde kısırlaştırın siz dışarıya salmasanız bile kaçabilir çiftleşince yavruları sahiplendirmek ayrı dert onu kızgınlığı ilke birmeyeceğim kapatmanız ayrı bir dert dişi kredilerdeki rahim hastalıklarını saymıyorum bile o yüzden bir şekilde kıaırlaştırın lütfen

PaladinLucie

Kısırlaşmamış dişi kedi ile yaşayamazsınız belli ki daha kızışmamış. Evden kaçmasını sabahlara kadar bağırmasını geçtim. Kızıştığı dönem genital kısmını oraya buraya sürte sürte parçalayan kanatan kediler gördüm. Son 2 katı masraf yaptılar tedavi süreci için.
Çoğu belediyelerin mobil araçları oluyor mutlaka görüşün hem hayvana çok büyük eziyet hem size.

aslihan_e

İlerde onu evde tutamazsınız, evi yıkar o şekilde, çiş de yapabilir.

aslihan_e

Yani yatağınıza falan koku bırakır.

betulbakioglu

kanser olma oranı oldukça artar meme kanseri.

cat_expert

Evden çıkmaması daha kötü.

Her kızgınlık döneminde daha fazla strese girecek günlerce bazen haftalarca miyavlayacak.

Her kızgınlık döneminde evi ayağa kaldıracak üstüne her kızgınlığa girdiğinde hastalık riski artacak, kısırlaştırma ücretinden kaçarken çok daha büyük sağlık problemleriyle uğraşmanıza ve daha büyük paralar harcamanıza neden olacak.

Anonymus683514

Yazılanların dışında kısırlaştırılmayan dişi kedilerinde rahim kanseri ya da ona benzer bir şey oluyor diye de okumuştum ben. Kedi sürekli kızgınlığa girip çiftleşemediği / doğum yapamadığı için adını hatırlayamadığım "... tüpleri" şişiyor, tümörleşiyormuş. İnternette muhtelif bilgiler var.

Geç kısırlaştırın, gerekirse yardım isteyin insanlardan ama mutlaka kısırlaştırın. Aksi takdirde zaten daha pahalıya gelecektir.

yumak_bey

Keşke sahiplenmeden önce tartsaydınız bütçenizi. O hayvanın psikolojisi bozulacak çünkü çiftleşemiyor düşünün siz evlenmek istiyorsunuz ama kimse sizi istemiyor olmuyor yani onun gibi bir şey ayrıca benim kontrolümde çıkıyor biraz saçma çıkarmayın kaza olabilir araba çarpabilir başka kedilerle kavga edebilir insanlar zarar verebilir ve çiftleşip gelme ihtimali çok çok yüksek.

yumak_bey

Şöyle yapabilirsiniz aklıma şimdi geldi benim kuzeniminde tekir kedisi var belediyede kısırlaştırdı ve sokak kedisi diye belediyeye tanıtın bahçemde besliyorum çok miyavlıyor falan derseniz kısırlaştırabilirler sanırım ama hepsi yapmıyor :((

Salihaylmz

Stres sinir hastalanma bağışıklık sisteminin düşüşü iştahsızlık haricinde eve işeme durumları da oluyor ve evden kaçma durumları da
Bulunduğunuz yerde belediyeye gidin diyemem ama en kötü ihtimal oraya gidilebilir veya borçlanarak en uygun yere gidilebilir