Kedim Tuvalet Kabının Dışına Yapıyor

reinefee17

Kedim 6 aydır bizimle birlikte son bir kaç gündür kabın dışına yapıyor günde iki bazen üç kez tuvalete giriyor birinde kabın dışına yapıyor hepsini değil bu arada bir parça ya da iki küçük parça kaka her gün değil bir gün iki gün arayla bir gün önce yapmıştı her yeri sildik sirkeledik vs bugün sabah tekrar yapmış bir parça kaka oyun oynuyor hassas bir insan değilim ama gördüğüm andan beri midem bulanıyor elimde değil nasıl bir çözüm bulabilirim araştırdım depresyonda olabilirmiş eve yeni bir kedi gelmedi başka bir kediyi sevmedik mamasını değiştirmedik gün içerisinde oyunlar oynuyor sürekli seviyoruz kakasında bir sorun yok su içiyor iştahsız değil her şey yolunda lütfen yardımcı olun

5 CEVAP

D-O

Kum kabi kucukse daha buyuk olana gecebilirsiniz, belki icinde rahatca yapamiyordur. Bazen kucuk kum kaplarinda ustunu ortmeye calisirken hircin sekilde kazma hareketi yaptiklarinda disariya kaka firlayabiliyor :D Tozlu veya kokulu bir kumsa bir ihtimal tozdan ve kokudan da rahatsiz oluyor olabilir.
Kisir degilse de kum kabi disina yapma davranisi olabiliyor.
Bazen saglik sorunlari veya psikolojik stres de bu tarz davranislara neden olabilir, biraz takip etmeye çalışın acaba rahatsiz oldugu strese girdigi bir durum mu var diye. Yeni oyuncaklar alip keyfini yerine getirebilirsiniz.

Oynama davranisi rahatsiz ediciymis haklisiniz, belki kucuk top oyuncak alabilirsiniz herhalde top ile oynamak istiyor :D

Aynı sorunu biz de yaşadık kum kabının yerini değiştirmeyi deneyin bence. Tuvaletinin yerinden memnun olmayınca mecburen yapıyorlar ama yine de başka bir tuvalet arayışına giriyorlar belki o yüzdendir

Salihaylmz

Size bir kaç çözüm verebilirim

Tuvalet kabini değiştirmek
Tuvalet kabini komple sirkeyle yıkayıp tekrar kullanmaya başlamak
Kum Kabının yerini değiştirmek
Kum temizliği gün içerisinde 2den fazla kez yapmak
Kumunun markasını değiştirmek ve kokusuz kullanmak
Hepsini ayrı ayrı zamanlarda deneyin
Mama ve kum kabı uzak yerlerde olsun
Bir de kaka kıvamı da önemli eğer çok sulu ise sorun var demektir

samidmr28

Tepki amaçlıda yapılabiliyor sık sık temiz tutmayı sağlayın

reinefee17

@saliha yılmaz kum kabını değiştirmedim kokusuz kum kullanıyoruz kumunu dün değiştirdim belki kumla alakalı olabilir diye kum ona ait tuvalette duruyor yeri değiştiremem maalesef tuvaleti dün yıkadık komple mama kabı koridorda kum kabı tuvalette aralarında mesafe var günde bir kez temizliyorum ama iki kez temizlerim