Kedi Piresi İnsana Geçer Mi

ggarnett

Kedim pirelendi bugün veterinere gittiğimizde öğrendik veteriner hekimimiz parazit damlası damlattı ama benim içimde hala kuşku var bize geçermi ya da eve bulaşırmı pire

11 CEVAP

Busraskanli

Geçmiş olsun. En fazla ısırır gider zaten pireler insan vücudunda yaşayamıyorlar. Eve yayılacağını sanmıyorum. Benim kedilerim de defalarca pirelendi ama hiç böyle bir sorun yaşamadık.

ggarnett

Teşekkür ederim büşra hanım😊

emreovec

İnsan da tutunmaz ama evi pire basabilir. Bastığına şahit oldum. Yine de evi, koltuk aralarına falan bir gözlemden zarar gelmez.

ggarnett

teşekkür ederim emre bey evi 2 gün boyunca dip köşe süpürmemizi istedi veteriner hekimimiz zaten odadan pek çıkmayı seven bir kedi değil şuan odada duruyor umarum evi pira basmaz :/

Warriorsans

Size geçmez, eve geçebilir ama sanmıyorum geçeceğini ben deli gibi pireli kedilere bile geçici yuva oldum eve geçmedi. Kedi Pire tarağı kullanabilirsiniz

Palyaco

Size geçmez bende çok ugrasmistim tek çare Bayern in tasmasi

diablerose

ayda bi stronghold ense damlasi uygulayin kediye. sonra da keyfinize bakin

Siyamask

Benim kedoş sahiplendiğim günden itibaren pireli gezdi. 3 hafta sonra jeton düştü. Sahiplendipim kişi iç dış parazit yaptırdık demişti 🤷‍♀️ Veteriner hekiminizin yaptığı ense damlası sonrası 10 gün içinde tamamen kurtulursunuz. Tavsiyem özellikle dolap yatak altlarını ve süpürge aralarını iyice süpürüp hazneyi direkt boşaltıp atmanız

yumak_bey

Biraz iğrenç bir yorum olacak benimki fakat nereden bulaştığını hatırlamıyorum küçüktüm neyden bulaştığını biliyorum bir tek. İnek dışkısı? Bulaşmış ve üzerimizde sadece zıplıyordu hahah arabada kuzenimin yanağında falandı ama 1 gün falan sürdü sonra yok oldular yani sizden beslenemeyecekleri için giderler ama bit gibi kıyafetlerde bir süre kalabiliyorlar mı bilmiyorum

Salihaylmz

Evde kedi varsa size geçecek bir şey değil damla damlatildi hepsi ölecektir

ggarnett

Herkese verdiği cevaplar için teşekkür ederim 😊