15 Kiloluk Kuru Mama Paketi Yırtık Geldi Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar 15 kilo mama siparişim paketi yırtık geldi. Kokusu aroması gitmesin diye ne yapmam gerek acil yardımlarınızı bekliyorum. Turşu bidonları ve cam kavanoz yorumlarını gördüm forumda ama öneren de var önermeyen de. Acil yardım lütfen.

15 CEVAP

theyusra

böyle olmaz geri gönderin, bayatlama ihtimali çok yüksek.

Warriorsans

Mamanın havasını alıp okısmı bantlayın iyice ardından büyük bir çöp poşeti gibi bir şeyin içine koyup bağlayın. En son hava ve ışık olabildiğince az alacağı bir yere koyun varsa elinizde büyük bir bidon yada gardrobun içi dolabın içi falan olabilir. Tek kedi için 15 kg aldıysanız 2 ay yiyeceği kadarını ayırın oradan kavanoza 15 günlük yetecek kadar koyarsınız öyle öyle sürekli mamanın ağzı da açılmamış olur

Palyaco

Turşu bidonu olur içi tabi turşu kokmasin

betulbakioglu

o kısmı bantlayın veya zimbalayin hicbiri yoksa eger mandalla tutturun

Scottishthor

Ben 5kgluk cam kavanozlara koyuyorum mamayı hiçbir sıkıntı da olmuyor tavsiye ederim

Geri gönderemem elimde mama yok. Nasıl saklayabilirim bunu çözümü yok mu?

Yok mu cevap arkadaşlar?

Palyaco

Büyük 19 litrelik bidonlara koyabilirsiniz evde varsa

martuyl

yakınlarda petshop varsa onlardan ücreti mukabilinde küçük paketlere bölüp vakumlatabilirsiniz. ben öyle yapıyorum.

beyzathemoc1

Ben büyük turşu bidonlarina koyuyorum sonra haftalık yetecek kavanozlarq ayırıyorum sık sık açmamak için

emre3101

Bir aparat var pil ile çalışıyor poşetlerin ağzını yapıştırıyor 40 TL falan ondan alın ve beyaz şeker poşeti dediğimiz poşetlere koyup apartla kapatın ağzını havala almaz sonrasında karanlık bir yerde muhafaza için edin küçük poşetlere yaparsanız en azından kullanacağınız kadr çıkartirsiniz

emre3101

Ama tek kedi için aldıysaniz bu kdr çok fazla bunu tek kedi 1 seneye yakın anca yer bayatlama olasılığı çok yüksek

emreovec

Buz dolabı poşetlerine bölüp saklayabilirsiniz.

irmtnc3

Çakmakla ısıtıp plastik bir şeyle yapıştırsanız olabilir belki

yumak_bey

Tek kedi içinse müthiş derecede fazla üzgünüm ki :( zaten gelene kadar hava almıştır geri gönderin almazlarsa yetkili her yere şikayet edin az para değildir ödediğiniz meblağ..