Mukuslu İshal

Meloooo

Tahıllı proplandan tahılsız brit care e ani bir geçiş yapmak zorunda kaldım çünkü proplan mamayı küçük yeğenim balkondan aşağıya döktü.Brit care e başladığımdan beri kedimin kakası yumuşadı ve bugün de mukuslu bir dışkı geldi çok fazla su içiyorlar dehidre problemimiz yok ama korktum başına böyle bişey gelen var mı

10 CEVAP

Firuzecik

Mukuslu dışkı iç parazit belirtisi de olabilir. Veterinerr danışın mutlaka. Benim kedilerim de britcarea gecti ishal problemimiz yok.

Salihaylmz

Direkt mamayı suçlamak olmaz çünkü burda iki hata var
Direkt tahılı mamadan tahilsiza geçmek
İki mama arasında kademeli geçiş yapmamak
Ve mukuslu olması bağırsak sorunu olabilir

Brit care maalesef çok problemli bir mama biz de ishal sorunundan sonra bırakmak zorunda kalmış ve 15 günde anca toparlamıştık. Probiyotik desteği sağlamalısınız ama mamayı bırakmadan da geçmeyebilir ishali

Gimlihanim

Ani geçiş yapmışsınız. Bir de brit care zaten bazı kedilerde ishale sebep olan bir mama. Keşke biraz eski mamanızdan alıp geçiş yapsaydınız. Şuan veterinerinize danışmanızı öneririm. En doğru yolu o gösterecektir. Tavsiyem eski mamanıza dönün, bir süre kullanın, düzenleri otursun ondan sonra geçiş yapın. Belki o zaman durum farklı olur. Yine de brit care ishale sebep olabilir. Aklınızdan çıkarmayın derim. Geçmiş olsun.

Meloooo

Teşekkür ederim cevaplarınız için proplan içeriğini de hiç beğenmiyorum brit care beğenmiştim aslında ama işte ishal beni korkutuyor peki probiyotik önermeniz mümkün mü

Nhr54

Tavuk göğsü patetesle haşlayıp verseniz bizimde ödül mamasını fazla vermekden ishal olmuştu toz probiyotik verdi veteriner 3 gün yoğurda karıştırdım hemen kesti

Sezgek

Ben de proplandan brit care geçiş yaptım ama şu an çok şükür hiç problemimiz yok ama ben geçişi çok yavaş yaptım bence tahllıdan tahılsıza geçişe geçişin çok yavaş olması önemli bence nir müddet proplan ile karışık verin en asından derim

Willy-Wonka

Mukuslu ishal @Firuzecik in dediği gibi iç parazit olabilir. Özellikle dışkısında kan da görürseniz kesin parazittir. Kontrol edin mutlaka ona göre antibiyotik tedavisi uygulanması gerekir

Palyaco

Brit care de aynı sorunu yaşadım 1 hafta uğraştım sakın vermeyin kedinize

Meloooo

Teşekkür ederim cevaplarınız için