Kediler Kısırlaştırılınca Yetişkin Mi Sayılıyor

stellabennett

kedimi 2 ay sonra falan kısırlaştıracağım ve şu an 6 aylık mama olarak yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler için olan mama mı almam gerekiyor yavru ve kısırlaştırılmış kedi mamasını sadece Royal Canin’de gördüm saçma soru soruyorsam cahilliğime verin gerçekten pek bir bilgim yok normalde kediler 1 yaşını geçtiği zamandan sonra yetişkin sayılıyor diye biliyorum

1 CEVAP

hannnngggg

kediler bir yaşından sonra yetişkin sayılıyor evet ama kısırlastırma işleminin güzel olanı hiç kızgınlığa girmeden yaklaşık 6 aylıktan itibaren yapılması yani kediniz hem yavru hem kısır olacak bu doğru, bir yaşına kadar yavru kedi maması yiyebilir diyen veteriner hekimlerde var hemen kısır kedi mamasına geçin diyenler de kediniz zayıfsa bence elinizde mama varsa yavru kullanılabilir bir süre daha tabi ki veteriner hekiminize danışarak, kediniz erkekse üriner problemler olabileceği icin kısır kedi maması kullanılmalı bence yavru kısırlastırılmıs -yetişkin kısırlastırılmıs diye değilde direk kısırlastırılmıs kedi maması olarakta alabilirsiniz