Arkadaşlar Malt Kedi Dışkısında Yumuşama Yapar Mı

bobby34

normalde kedim malt sevmezdi ama iki gün önce tekrardan denedim yer mi diye bu sefer yedi ve beni çok şaşırttı ama dışkısında yumuşama fark ettin malt yapmış olabilir mi

14 CEVAP

Warriorsans

Evet malt yapar. Belki fazla vermişsinizdir ben haftada 2 kez 2 cm veriyorum

Warriorsans

Eskiden daha sık ve daha çok verirdim ishal yapıyordu

hannnngggg

evet yapar cayır cayır ishal bile yapabilir

pablopicasso

Geçmiş olsun. Hangi malt acaba?

Palyaco

Malt ishal yapmaz 2 günde 1 3cm veriniz

bobby34

teşekkür ederim @Warriorsans

bobby34

vet's plus @pablopicasso

pablopicasso

Bizde kullanıyoruz öyle bir etkisi olmadı. Mama değişikliği, ödül maması, yaş mama verdiniz mi? Bu aralar onlar etken olabilir mi?

PaladinLucie

Çok yumuşatıyor ishal yapmasa bile. Ayrıca bağırsaklarda emilimide azaltıyor. Kısa tüylü kediler için hafta da 2-3 kez kullanımı yeterli en azından benim kedilerim için.
Üstünde yazdığı gibi günde 6 cm versem hayvan kumundan çıkamaz.

PaladinLucie

Çok yumuşatıyor ishal yapmasa bile. Ayrıca bağırsaklarda emilimide azaltıyor. Kısa tüylü kediler için hafta da 2-3 kez kullanımı yeterli en azından benim kedilerim için.
Üstünde yazdığı gibi günde 6 cm versem hayvan kumundan çıkamaz.

yumak_bey

arkadaşlar kendi kedinize verdiğiniz miktarı başkalarına önermeyin, o kedi fazlaya alışınca azaltılmaya çalışıldığında kusacak fazla miktar malt çok zararlı. az miktardan fazlaya doğru çıkın eğer az miktarda kusuyor ise fazlalaştırabilirsiniz. haftada bir 2cm ile başlayabilirsiniz

nefeskedi

Daha önce yemediği için yapması normal. Tüy dökülmesi şu sıra arttıysa 2 günde 1 az az verin, zamanla bünyesi alışır. Eğer yaş mama yediğinde ishal gibi bir durum olmuyorsa, hiç tedirgin olmayın, geçicidir.

Sezgek

Valla ben gimcat multivitamin ile başlamıştım malt kullanımına o dönemde bağışıklığı düşüktü o yüzden önerdikleri gibi her gün 5 cm vermiştim bir de kullandığım mama kaliteli değildi o dönem içinde öyle vitamin ya da destek yoktu hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine daha iyiliğini gördüm şimdi bir sıkıntımız olmadığı için biotin takviyesini her gün mercimek kadar falan veriyorum yani mercimektende biraz büyüktür tüy yumağı önleyici de 6 cm öneriyor ben 2 cm falan veriyorum her gün çünkü şu an tüy dökme döneminde

Sezgek

Valla ben gimcat multivitamin ile başlamıştım malt kullanımına o dönemde bağışıklığı düşüktü o yüzden önerdikleri gibi her gün 5 cm vermiştim bir de kullandığım mama kaliteli değildi o dönem içinde öyle vitamin ya da destek yoktu hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine daha iyiliğini gördüm şimdi bir sıkıntımız olmadığı için biotin takviyesini her gün mercimek kadar falan veriyorum yani mercimektende biraz büyüktür tüy yumağı önleyici de 6 cm öneriyor ben 2 cm falan veriyorum her gün çünkü şu an tüy dökme döneminde