Kedim Kusuyor

merhaba kedimi dün gaz anestezi ile kısırlaştırdım eve gelince kutusunda öğürdü ama kusmadı. saat dörtte mama ve suyunu koydum yemedi biraz macun ve şırınga ile probiyotik verdim onu da sonra kustu. bugün ısrar etmedim avcuma biraz mama koyunca kendi isteğiyle yedi 3 saat önce falan ama az önce de baya öğürdü ve kum paspasına yediği mamanın hepsini kustu. su da içmiyor şırınga ile çok az verdim zorlamadım. veti aradım mama ve su kabınu kaldırın bikaç gün gözlemleyin konuşalım dedi ama zaten kendi isteğiyle gitmiyor kapların yanına ne yapılabilir yaşayan var mı? ameliyat iyi geçmişti.

7 CEVAP

pablopicasso

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Gaz anestezi de olsa ona ağır gelmiş olabilir. Yemek için zorlamayın ve lütfen üzülmeyin. Yarın daha iyi olacaktır. Mamasını kaldırın hekiminizinde dediği gibi. Gece 12 den sonra bir denersiniz olamdı sabah o talep edecektir. 2 saat sonra da suyunu koyun. Su içmesi saha önemli. Takipte olun. Aksi durumda hekimiz ile iletişime geçin. Ve tavsiyem kusmuğun foto yada videosunu çekin. Ama endişe etmeyin lütfen toparlayacaktır.

aslihan_e

Anesteziden sonra kusma normal ama bazen kusma önleyici yapıyorlar öyle durumda, sizin veterineriniz gerekli görmemiş demek ki. Ağrısı olduğu için de kusuyor olabilir, vücut ağrıdan dolayı zehirlenme ihtimaline karşı yediklerini çıkartıyor.

Palyaco

Üzülmeyin 24 saat hatta 48 saat bisey yememe oluyor 48 saat sonra yemiyorsa sıkıntı olur yasmama azar azar kuru mama 3 gün vermeyin sadece azar azar yasmama verin

yumak_bey

benimkide anesteziyi kusmuştu sizin kediniz ile aynı olmayabilir ama çok abartılacak bir şey değil korkmayın ❤️

Salihaylmz

Şırınga ile zorla bir şey vermeyin anestezi etkisi geçene kadar bir şey yemede daha iyi
Yaş mama açarsınız sonra yemesi için kuru mama yemezler zaten ameliyattan sonraki halsizlikle zorla bir şey yedirmek iyi değil

yaş mama denedim ama ile yaramadı. az önce bir kez daha kustu foto ekleyemedim sarı saydam ve hafif köpüklüydü fotosunu vete attım yarın gelin vitamin iğnesi yapalım dedi. bakalım inşallah bununşa atlatırız teşekkür ederim herkese

Salihaylmz

Anesteziyi atıyor şeffaf köpüklü kusmuk benim kedim de kusmustu