Hamile Kediye İç Parazit İğnesi Yapılabilir Mi

Yusuf2005

Kedim hamile yüksek ihtimalle iç parazit vakti geldi aşı yapmalı mıyız?

6 CEVAP

beyzathemoc1

Hayır emzirme dönemi bitene kadar yapılmaz genelde eğer kafasında parazit görürseniz ya da parazit kusarsa veterinerden tavsiye alın

Gimlihanim

Hayır hamile kediye aşı yapılmaz. Bazı zorunlu ve acil durumlarda yapılabiliyormuş bildiğim kadarıyla ama kesinlikle güvenilir bir veterinere gitmelisiniz. Dikkat etmenizi öneririm.

Lokumcukk

Normalde yapmıyor veterinerler Ama bahçemizdeki kedi hamileyken parazit döküyordu hapını yutturmuştu bir sorun yaşamadık

Salihaylmz

Hamile için olmaz diye biliyorum
Çünkü parazit ilaçları aslında birer zehirdir diye biliyorum

Cennet29

Teyzemin kedisinin poposundan parazit dökülüyordu sağa sola. Veteriner kedi doğurana kadar iç parazit yapamazsınız dedi. Yapmadık bekliyoruz. Ama kediye evin önünde kulübe yaptık orada duruyor. Eve parazitler düşmesin diye eve almıyorlar malum çocuklu evlerde büyük bir sorun

beyzathemoc1

Hamile hayvanı ne diye sokağa koyarsın aklımı kaçıracağım çiftleştir sonra sokağa at neymiş paraziti var hap yutan ve çiğ et yemeyen kedide bağışıklığı düşük değilse 5 ay parazit falan olmaz çiftleştirmeden önce düşüneceklerdi bunu ayriyetten benim oğlumda bağışıklığı sebebiyle parazit geçmiyordu 5 6 ay parazitli gezdi biz de insanlar için olan parazit ilacını kullandık hiç bir şey olmadı canilik bu